Trwa ładowanie...

Domowe sprzęty pomogą w walce o zdrowe życie

Materiał powstał przy współpracy z Beko S.A.
Gama produktów Beko z linii dezynfekującej HygieneShield
Gama produktów Beko z linii dezynfekującej HygieneShield (materiały partnera)

Za nami niezwykle trudny rok 2020. Od kilkunastu miesięcy świat zmaga się pandemią koronawirusa. Niewidzialny wróg zdeterminował nasze życie: zamknął nas w domach i do minimum ograniczył życie towarzyskie. Przypomniał nam również, jak ważna jest higiena. Ale samo dokładne mycie rąk może nie wystarczyć. W walce o zdrowe życie potrzeba bardziej zdecydowanych działań. Wie o tym marka Beko, która w nowy rok wchodzi z najnowszą serią HygieneShield.

Ostatnie miesiące były dla nas bardzo trudne. Pracujemy zdalnie, nasze dzieci zamiast w klasie uczą się we własnych pokojach. Na każdym kroku zmuszeni jesteśmy dezynfekować ręce. Musimy też nosić maseczkę. Wszystkie te działania mają uchronić nas przed wirusem, który może przyczynić się do rozwoju choroby o ciężkim przebiegu.

Ale przecież wirusy i bakterie towarzyszą nam od zawsze. Człowiek nigdy nie funkcjonował w jałowym środowisku. Byłoby to zresztą niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że możemy zapomnieć o higienie, wręcz przeciwnie – to dzięki dokładnemu myciu rąk oraz częstszemu sprzątaniu możemy uchronić się przed zachorowaniem nie tylko na COVID-19, ale też wiele innych, równie poważnych, chorób. Pomóc w tym mogą domowe urządzenia. Jak to możliwe?

Zobacz film: "Beko - HygieneShield - Poznaj oczyszczającą siłę natury"

Trudno nam dzisiaj wyobrazić sobie dom bez pralki czy lodówki. Urządzenia te traktujemy czysto praktycznie, ale czy wiesz, że to one w pewnym stopniu powalają nam dbać o nasze zdrowie? Pranie w wysokich temperaturach niszczy wirusy i bakterie, zaś przechowywanie żywności w chłodzie hamuje proces psucia się produktów spożywczych, dzięki czemu nie ulegamy zatruciom pokarmowym. Ale marka Beko idzie o krok dalej. Proponuje technologiczne rozwiązania inspirowane naturą dla zdrowszego trybu życia. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej i oszczędzać czas.

Sprzęt AGD do zadań specjalnych

Szuflada przeznaczona do dezynfekcji produktów spożywczych w lodówkach Beko HygieneShield
Szuflada przeznaczona do dezynfekcji produktów spożywczych w lodówkach Beko HygieneShield (Materiały partnera)

Kiedy świat walczył z koronawirusem, marka Beko podjęła się wyzwania pomocy domowym gospodarstwom. Inżynierowie pracowali nad udoskonaleniem sprzętów, by nie tylko pozwalały zaoszczędzić czas i dobrze spełniały swoje funkcje, ale też… dezynfekowały. Efektem ich wysiłków jest nowa linia HygieneShield, w której znajdziemy podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego, m.in. lodówkę, pralkę, zmywarkę, piekarnik oraz suszarkę do ubrań.

Każde z urządzeń zostało zainspirowane naturą – do dezynfekcji wykorzystuje technologię światła UV i parę. To pozwala na zabicie ponad 99% bakterii i wirusów, w tym koronawirusa. W ten sposób możemy czuć się bezpiecznie we własnych domach. Możemy też zapomnieć o żmudnym odkażaniu zakupów spożywczych, bo inteligentne urządzenia zrobią to za nas.

Lodówka z serii HygieneShield posiada szufladę do dezynfekcji, dzięki której po 40 minutach wyeliminowane zostaną niemal wszystkie chorobotwórcze patogeny, jakie mogliśmy przenieść wraz z zakupami ze sklepu. Z zarazkami świetnie radzi sobie też piekarnik do zabudowy, który wykorzystuje moc dezynfekującą pary nasyconej i ciepła. Z kolei zmywarka niszczy bakterie i wirusy parową mgiełką, która powstaje w wyniku stosowania wyższych temperatur oraz dodatkowego płukania na gorąco.

Pralka Beko HygieneShield
Pralka Beko HygieneShield (materiały partnera)

W serii HygieneShield znajdziemy również pralki oraz pralko-suszarki. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie tylko usuwać bakterie i wirusy z naszych ubrań, ale też pomóc nam zaoszczędzić pieniądze i chronić środowisko naturalne. Jest to możliwe dzięki ograniczeniu zużycia wody. Proces dezynfekcji zachodzi poprzez zastosowanie inteligentnego algorytmu, dodatkowego kanału grzewczego oraz systemu wentylatorów. Bęben jest wypełniany gorącym powietrzem o temperaturze 60°C, która niszczy większość patogenów.

Sterylizator Beko HygieneShield
Sterylizator Beko HygieneShield (Materiały partnera)

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas częstsze dezynfekowanie telefonów, kluczy czy portfeli, a więc wszystkiego, czego dotykamy w przestrzeni publicznej i gdzie potencjalnie może przetrwać koronawirus. Stąd potrzeba dostępności urządzeń do dezynfekcji, które mogłyby pojawić się w naszych domach. Marka Beko ma takie w swojej ofercie. Urządzenie wykorzystuje technologię światła UV do czyszczenia przedmiotów, które były używane poza domem, a ponadto bardzo dobrze się prezentuje. Pasuje do każdego rodzaju wnętrza, co jednak najważniejsze – pozwala czuć się bezpiecznie we własnym domu.

Domowe sprzęty, które nie tylko pomagają nam w realizacji codziennych obowiązków, ale też przyczyniają się do życia w zdrowiu? To nie fikcja, a rzeczywistość. Świat uległ zmianie. Potrzebne są nam urządzenia, które pozwalają nam zaoszczędzić czas, ale też są naszym narzędziem do walki z chorobotwórczymi patogenami. Tym zadaniom sprosta marka Beko.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Materiał powstał przy współpracy z Beko S.A.

polecamy

Gama produktów Beko z linii dezynfekującej HygieneShield
Gama produktów Beko z linii dezynfekującej HygieneShield
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza