Trwa ładowanie...

Farmaceutka z Charkowa pokazała swoje zdjęcie. Tak wygląda jej twarz po rosyjskim nalocie bombowym

Farmaceutka Nina z Charkowa odniosła liczne obrażenia twarzy na skutek ataku wojsk rosyjskich. Jej zdjęcie udostępnił na Twitterze znany ukraiński polityk, Arthur Kharytonov, po to, aby “świat poznał prawdę”.

spis treści

1. Doznała licznych obrażeń na twarzy

Nina z Charkowa odniosła liczne obrażenia na skutek ataku wojsk rosyjskich. Kobieta zdecydowała się na opublikowanie swojej fotografii po to, żeby świat zobaczył co, dzieje się naprawdę w Ukrainie.

Zobacz film: "Lekarz komentuje specustawę o zatrudnieniu lekarzy z Ukrainy"

Fotografię Niny udostępnił na Twitterze Arthur Kharytonov, przewodniczący Ligi Liberalno-Demokratycznej Ukrainy. Tak teraz wygląda jej twarz.

Na co dzień Nina pracowała w aptece "9.1.1." w Charkowie położonym w północno-wschodniej części Ukrainy. Miasto znalazło się pod zmasowanym ostrzałem rakietowym wojsk rosyjskich. Na skutek ataku pokrzywdzona doznała poważnych obrażeń ciała w postaci obrzęku i krwiaków.

2. Będzie potrzebowała długiego leczenia

Polityk napisał, że stan zdrowia kobiety poprawi się dopiero po przeprowadzeniu leczenia, które będzie bardzo długie. Nina zdobyła się jednak na odwagę i pokazała światu swoje blizny wojenne.

Patrząc na to zdjęcie, które pojawiło się na Twitterze ukraińskiego polityka, nie ma wątpliwości, jak sytuacja wygląda za wschodnią granicą. Największym dramatem wojny w Ukrainie jest cierpienie jej mieszkańców. Rosjanie bombardują obiekty cywilne, w których giną niewinni ludzie. W wyniku ostrzałów i bombardowań wiele ofiar doznaje też uszczerbku na zdrowiu zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.

Burmistrz Charkowa Igor Terechow przekazał, że "nie można powiedzieć, że najgorsze dni są już za nami, ciągle jesteśmy bombardowani".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza