Trwa ładowanie...

GIF wycofuje popularne leki na astmę. Sprawdź czy masz je w domu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu kilku partii leków stosowanych w leczeniu astmy oraz obturacyjnej chorobie płuc. Chodzi o preparaty Bufomix Easyhaler i Formoterol Easyhaler. Jak poinformował GIF, wycofanie ma charakter natychmiastowy.

Zobacz film: "Prof. Flisiak: szczepienie jest przyspieszeniem nabycia odporności"

spis treści

1. Wycofanie leków na astmę

3 marca Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu leków Bufomix Easyhaler i Formoterol Easyhaler, które są stosowane przez pacjentów chorujących na astmę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Decyzje wydano na podstawie informacji, która dotarła do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z Fińskiej Agencji Leków Fimea. Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Orion Corporation z Finlandii.

Produkty lecznicze zostały wycofane prewencyjnie, ponieważ poinformowano, że mogą być obarczone wadą jakościową inhalatora Easyhaler w zakresie komory zbiorczej, w której znajduje się proszek do inhalacji.

GIF wycofuje popularne leki na astmę
GIF wycofuje popularne leki na astmę (123 rf)

2. Szczegóły produktów

Szczegóły dotyczące wycofanego proszku do inhalacji o nazwie Formoterol Easyhaler (12 miligramów/dawka):

  • numer serii: 2006402, termin ważności 05.2022

  • numer serii: 2035257, termin ważności 11.2022

Szczegóły dotyczące wycofanego leku o nazwie Bufomix Easyhaler (320 mcg + 9 mcg/dawka):

  • numer serii: 2032584, termin ważności 10.2022

Pacjenci, którzy posiadają leki o wymienionych numerach seryjnych powinni zaprzestać ich stosowania i oddać je do utylizacji, np. w specjalnych punktach w aptekach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.