Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu dwie serie leku uspokajającego. Powód? Błędne oznakowanie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju dwie serie leku Afobam. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

GIF zdecydował o wycofaniu z obrotu opakowania Afobamu o numerze serii B33N0916 z datą ważności 30.09.2018 oraz B34N0916 z datą ważności 30.09.2018. Chodzi o opakowania 30 tabletek, które posiadają 0,25 mg substancji czynnej.

Jaki jest powód podjęcia tej decyzji? W oficjalnym piśmie GIF czytamy, że chodzi o "stwierdzenie błędnego zapisu na opakowaniu zewnętrznym informującego, iż skład tabletki zawiera 0,5 mg alprazolamu zamiast 0,25 mg".

Zobacz film: "Jak leki wpływają na nasze zęby?"

1. Co to jest Afobam?

Afobam to lek przeciwlękowy z grupy pochodnych benzodiazepiny, którego substancją czynną jest alprazolam. Preparat stosuje się w krótkotrwałym leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią, zespołu lęku uogólnionego oraz zespołu lękowego występującego w depresji.

Przeczytaj także:

Przeciwwskazaniami do przyjmowania leku są m.in. uczulenie na którykolwiek składnik, ciężka niewydolność oddechowa, zespół bezdechu sennego, ciężka niewydolność wątroby. Preparatu nie powinny przyjmować dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza