Trwa ładowanie...

GIF wycofuje Cyclaid - lek stosowany w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu i stosowania na terenie całego kraju produktu leczniczego Cyclaid (Ciclosporinum) o dawce 50 mg i 100 mg w kapsułkach miękkich. Lek jest stosowany w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego oraz w leczeniu ciężkiej łuszczycy, chorób nerek, ciężkiego zapalenia stawów i ciężkiego wyprysku.

1. Decyzja o wycofaniu leku Cyclaid

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju Cyclaid (Ciclosporinum) o dawce 50 mg i 100 mg w opakowaniach po 50 kapsułek. Chodzi o leki o numerze serii 910233 z datą ważności 11.2019 i 910233 z datą ważności 11.2019. Podmiotem odpowiedzialnym jest Apotex Europe B.V.

Decyzję o wycofaniu podjęto niezwłocznie. W uzasadnieniu napisano, że w jednostkowym opakowaniu zewnętrznym produktu leczniczego Cyclaid 100 mg o nr serii 910233 znaleziono blistry produkty produktu leczniczego Cyclaid 50 mg o tym samym nr serii.

Zobacz film: "Najtańsze leki bez recepty mogą zniknąć ze sklepów"

6 zaskakujących czynników, które zwiększają ryzyko raka piersi
6 zaskakujących czynników, które zwiększają ryzyko raka piersi [6 zdjęć]

Antykoncepcja hormonalna to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety sposobów na zapobieganie ciąży.

zobacz galerię

2. Zastosowanie

Preparat ten stosowany jest w onkologii klinicznej, dermatologii i wenerologii oraz reumatologii. Wykazuje działanie immunopresyjne.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

GIF wycofał z obrotu lek
GIF wycofał z obrotu lek (123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza