Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu leki Cinie 100

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całej Polski serię tabletek Cinie 100.

Na podstawie decyzji wydanej 27 października 2016 roku przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego wynika, że z obrotu wycofane zostały tabletki Cinie 100 (Sumatriptanum) z serii o numerze 3020316 i datą ważności do 09.2018 r. Za lek odpowiedzialna jest grupa Zentiva, k.s., z główną siedzibą na terenie Republiki Czeskiej.

27 października 2016 roku do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół z badań, jakie wykonano w Narodowym Instytucie Leków.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Pomylono produkty medyczne. Analiza produktu leczniczego wykazała, że w opakowaniu leku Cinie 100 wycofanej serii, znajdują się tabletki Cinie 50.

Cinie to leki przeciwbólowe stosowane w neurologii. Wykazują działanie przeciwmigrenowe. Lekarze zlecają jego użycie w przypadku migreny przebiegającej z aurą, jak i bez niej. Tabletkę zażywa się jak najszybciej, najlepiej w chwili pojawienia się bólu lub symptomów zapowiadających jego wystąpienie.

Tabletek Cinie nie podaje się dzieciom i osobom powyżej 65. roku życia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

GIF wycofuje z obrotu leki Cinie 100
GIF wycofuje z obrotu leki Cinie 100 (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza