Trwa ładowanie...

Herbatka na odchudzanie wycofana ze sprzedaży

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego popularna herbatka ziołowa przyspieszająca przemianę materii, chętnie stosowana przez osoby przechodzące kuracje odchudzające, została wycofana ze sprzedaży na terenie całego kraju.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Zdrowe zioła, które warto włączyć do swojej diety
Zdrowe zioła, które warto włączyć do swojej diety [9 zdjęć]

Zgodnie z przeprowadzanymi badaniami, gotowanie czy grillowanie mięsa razem z rozmarynem zapobiega powstawaniu...

zobacz galerię

1. Herbatka przeczyszczająca

Laxantia Tea to produkt roślinny leczniczy wspomagający procesy trawienia i ułatwiający wypróżnianie. Jest stosowany doustnie w formie naparu. Zawiera substancje czynne – liść senesu i owoc senesu stosowane jako skuteczny środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania przy występujących zaparciach. Zaliczany do grupy ziół oczyszczających senes, swoje działanie zawdzięcza związkom antranoidowym, które pobudzają perystaltykę jelita grubego oraz proces wydzielania płynów z organizmu.

Z obrotu Główny Inspektor Sanitarny wycofał serię produktu leczniczego Laxantia Tea, 17 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B/saszetkę, zioła do zaparzania w saszetkach. Wycofana została seria produktu numer 02022015 z datą ważności 02. 2016 rok.

W dniu 16 października do GIF wpłynął protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków, który wskazuje, że badana próbka Laxantia Tea nie odpowiada wymaganiom specyfikacji ze względu na zbyt niską zawartość glikozydów hydroksyantracenowych (wzmagających perystaltykę jelita grubego) w przeliczeniu na sennozyd B (substancja czynna, która decyduje o właściwościach i zastosowaniu surowca).

Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych „Elanda” B. Kazub, A. Orłowski Sp. j.

2. Ostrożne odchudzanie

Stosowanie produktu roślinnego leczniczego Laxantia Tea jak i innych preparatów zawierających substancje czynne pochodzące z liści i owoców senesu warto skonsultować z lekarzem. Istnieje długa lista przeciwwskazań wykluczających stosowanie ziołowego naparu, m.in. ciężkie zaparcia, schorzenia nerek, karmienie piersią i ciąża, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha.

Przed podjęciem kuracji należy również dokładnie sprawdzić, z którymi lekami preparaty wchodzą w niebezpieczne interakcje. Nadużywanie Laxantia Tea może powodować biegunkę oraz utratę elektrolitów, a tym samym moze obniżyć poziom potasu w organizmie, przez co spowoduje zaburzenia pracy serca i mięśni.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.