Przejdź na WP

Jak wypocząć w pracy?

Odpoczynek dla ciała i umysłu jest bardzo ważny w ciągu dnia. Szczególnie, kiedy jesteśmy w pracy, a nasze ciało i umysł intensywniej funkcjonują. W tym czasie nawet krótki odpoczynek przyniesie wiele pozytywnych efektów.

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

Chwilowy relaks może sprawić, że organizm będzie lepiej funkcjonował, a praca będzie bardziej produktywna i kreatywna. Spięcie i stres nie sprzyja pozytwnej atmosferze, dlatego warto kierować się kilkom zasadami. Dzięki nim w latwy i szybki sposób nauczysz się, jak odpocząć w pracy.

Przedstawione sposoby pozwolą, że poczuszej się odstresowany i zrelaksowany, nawet wtedy, kiedy twój dzień nie zaczął się zbyt dobrze. Nie ograniczaj się do jednej z przedstawionych metod, ponieważ różnorodność sprzyja odprężeniu.

To bardzo ważne, zgodnie z art. 134 kodeksu pracy - każdy pracownik ma prawo do 15 minut przerwy, w ciącu 6 godzin pracy.

Jak nauczyć się odpoczywać w pracy?/abcZdrowie
Jak nauczyć się odpoczywać w pracy?/abcZdrowie

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy