Trwa ładowanie...

Jakie są objawy depresji maskowanej? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie są objawy depresji maskowanej?"

Depresja maskowana to jedna z najbardziej podstępnych chorób. "Udaje" inne choroby, w efekcie przez wiele lat może nie zostać zdiagnozowana. Dlatego często nazywana jest "depresją bez depresji".

Zobacz nasz materiał o objawach tego schorzenia i dowiedz się więcej. Czy depresja maskowana należy do zaburzeń depresyjnych. Jak ją rozpoznać? Jak wygląda leczenie tej choroby i czy konieczne jest wsparcie farmakologiczne? Jakie są objawy depresji maskowanej?

Depresja to bardzo poważna choroba, która w efekcie może doprowadzić do samobójstwa. Jest też najczęstszą przyczyną przyjęć w szpitalach psychiatrycznych.

Osoba chora na depresję ma obniżony nastrój, myśli samobójcze, nic ją nie cieszy, nie ma planów na przyszłość i unika kontaktu ze światem zewnętrznym. Powoli codzienne czynności zaczynają stanowić dla niej problem i chciałaby całe dnie spędzać w łóżku.

Zaczyna też tracić kontakt z najbliższymi, nie odpisuje na wiadomości i nie odbiera telefonów. Czy tak przebiega również depresja maskowana? Sprawdź w wideo.

Warto pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia i choroba to nie wyrok. Ważne jest przede wszystkim wsparcie od znajomych i rodziny oraz regularny kontakt z lekarzem. Depresja maskowana jest trudna do wykrycia, ale jej wyleczenie jest możliwe. Więcej informacji znajdziesz w filmie.

Rozpoznaj objawy najpoważniejszych chorób:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza