Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Kampania na rzecz walki z rakiem piersi (WIDEO)

Zobacz film: "Kampania na rzecz walki z rakiem piersi"

-Wszystkich państwa witam na uroczystym śniadaniu, które inauguruje dwudziestą jubileuszową edycję naszej kampanii na rzecz walki z rakiem piersi.

-Spotkaliśmy się dzisiaj w bardzo wyjątkowym miejscu, bo i okazja jest bardzo wyjątkowa. Otóż kampania na rzecz walki z rakiem piersi obchodzi swój jubileusz dwudziestolecia. Hasło tegorocznej kampanii: „Odwaga. Uwierz świat bez raka piersi. Jesteśmy tu, aby stało się to prawdą”. To była misja, która przyświecała pani Lauder przez całe życie, żeby jeszcze za naszego życia znaleźć tego raka, ten lek na raka piersi.

-To jest projekt, w którym oceniamy skuteczność leku, który się nazywa Cisplatyna w leczeniu chorych z rakiem piersi i będących jednocześnie nosicielkami mutacji genu BRC1. Zastosowanie tego leku, Cisplatyny, daje nadzwyczaj wysokie szanse na wyleczenie z raka i to zarówno na etapie, kiedy ten rak jest wczesny w leczeniu przed operacją, jak i wtedy, kiedy ten rak już jest rozsiany, są przerzuty.

-Nam chodzi o to, żeby kobiety chodziły do lekarza, żeby miały tę odwagę, żeby się przekonały, że są zdrowe, bo profilaktyka jest też najważniejsza. Więc chodzi też o samobadanie, samokontrolowanie.

-Czasami jak słyszę, że na przykład jakaś z koleżanek nie robiła przez kilka lat USG albo na przykład cytologii to sobie myślę: dziewczyno, musisz koniecznie.

-Gratuluję państwu, że udało się zebrać dzięki pomocy państwa, wielkiej pomocy, dużą sumę, ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Jak wiadomo, jesteśmy na początku drogi, więc kolejne lata przed nami i z dużą przyjemnością przekazuję na ręce pana profesora. On na pewno wie, co z tym zrobić.

-Panuje takie przekonanie i taki lęk wewnętrzny wśród kobiet, że boją się chodzić do lekarza, bo obawiają się tego, że dostaną negatywną diagnozę i boją się, że się dowiedzą, że są chore.

-Ja nie rozumiem, że ktoś może bać się wyniku i dlatego nie idzie. Ja bym się bała tego, co może być jeżeli tego nie zrobię. To jest najgorsze.

-Wydaje mi się, że pójście do lekarza i dowiedzenie się, że wszystko jest w porządku jest fantastyczną wiadomością, która dodaje nam radości i pewności siebie na najbliższy rok czy pół roku i że naprawdę warto. Nie bójmy się i to hasło „odwaga” jest bardzo dobre. Nie bójmy się lekarza, nie bójmy się badać. Bądźmy świadomi tego, że zdrowie jest strasznie ważne i warto o nie dbać.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza