Trwa ładowanie...

Kardiowerter-defibrylator czy stymulator serca? (WIDEO)

Zobacz film: "Kardiowerter defibrylator czy stymulator serca?"

Kardiowerter-defibrylator i stymulator serca często ratują życie. O tym, które z tych urządzeń jest powszechniej stosowane mówi profesor Andrzej Biederman.

-Stymulatory są bardzo powszechnie stosowane, bo wiele osób, a szczególnie starszych, wymaga takiego sposobu leczenia. Natomiast defibrylator jest to stosunkowo nowe urządzenie. Początkowo było ono niezwykle drogie, w związku z czym bardzo rzadko było stosowane.

Teraz jest częściej, ale nie jestem pani w stanie dokładnie powiedzieć. No to jest w każdym razie nie więcej niż, myślę, 5 procent wszczepianych tych urządzeń to są defibrylatory. Albo mniej nawet, nie znam danych w tej chwili.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Urządzenie stymulujące pracę serca często ratują życie pacjenta
Urządzenie stymulujące pracę serca często ratują życie pacjenta
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza