Trwa ładowanie...

Kardiowerter-defibrylator czy stymulator serca? (WIDEO)

Kardiowerter-defibrylator i stymulator serca często ratują życie. O tym, które z tych urządzeń jest powszechniej stosowane mówi profesor Andrzej Biederman.

-Stymulatory są bardzo powszechnie stosowane, bo wiele osób, a szczególnie starszych, wymaga takiego sposobu leczenia. Natomiast defibrylator jest to stosunkowo nowe urządzenie. Początkowo było ono niezwykle drogie, w związku z czym bardzo rzadko było stosowane.

Teraz jest częściej, ale nie jestem pani w stanie dokładnie powiedzieć. No to jest w każdym razie nie więcej niż, myślę, 5 procent wszczepianych tych urządzeń to są defibrylatory. Albo mniej nawet, nie znam danych w tej chwili.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.