Trwa ładowanie...

Karolina Gruszka cierpi na nieuleczalną chorobę. Od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym

Karolina Gruszka całkiem niedawno gościła w programie "Dzień Dobry TVN". Podczas wywiadu wyznała, z jakim dramatem musi borykać się na co dzień. Okazuje się, że aktorka od lat walczy ze stwardnieniem rozsianym.

spis treści

Niedawno Karolina Gruszka zasiadła na kanapie w "Dzień Dobry TVN" i publicznie potwierdziła plotki, które głoszą, że choruje na stwardnienie rozsiane (SM). Jest to przewlekła choroba ośrodkowego układu nerwowego, powodująca stopniowe obumieranie neuronów i zanik funkcji mózgowych. Niestety na tym etapie rozwoju medycyny całkowite wyleczenie tego poważnego schorzenia nie jest możliwe. Ze stwardnieniem rozsianym można jednak żyć przez wiele lat, stosując leki, które hamują rozwój chrorby.

1. "Od lat funkcjonuję w 100 proc. normalnie"

  • Lek przyjmuję dwa razy w roku. Od lat funkcjonuję w 100 proc. normalnie. Tak naprawdę to zapominam o SM, nie myślę o sobie, jak o osobie chorej. Jestem tutaj, żeby wlać trochę optymizmu w SM. Normalne życie jest możliwe, pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie wykryta - powiedziała Karolina Gruszka.

Szerzej o stwardnieniu rozsianym opowiedział jeden z najbardziej doświadczonych polskich neurologów prof. Krzysztof Selmaj, który towarzyszył aktorce podczas wywiadu.

2. Aktorka została ambasadorem akcji "NEUROzmobilizowani"

Karolina Gruszka postanowiła zostać ambasadorem akcji "NEUROzmobilizowani", mającej na celu zwiększenie świadomości dotyczącej SM i innych schorzeń neurologicznych. Jak przyznała 41-letnia aktorka, decyzję o włączeniu się do tej kampanii społecznej podjęła, ponieważ uważa, że warto mówić głośno o chorobach neurologicznych i edukować w tej kwestii inne osoby. Szczególnie że coraz więcej ludzi dowiaduje się, że do końca życia będzie musiało mierzyć się z nieuleczalną chorobą.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza