Trwa ładowanie...

Żyje, choć lekarze nie dawali jej szans. Twierdzi, że to dzieki sokom

W lipcu 2014 roku Natasha Grindley usłyszała wstrząsającą diagnozę – zostały jej dwa tygodnie życia. Lekarze stwierdzili u 37-letniej żony i mamy dwójki dzieci raka żołądka. Kobieta natychmiast zaczęła chemioterapię i szukała alternatywnych sposobów leczenia. Diametralnie zmieniła sposób odżywiania i twierdzi, że to właśnie zdrowa dieta – a zwłaszcza świeże soki – pozwoliła jej wygrać walkę z nowotworem.

Natasha jest przedszkolanką. Mieszka w Liverpoolu z mężem i dwojgiem dzieci – sześcioletnią Gabriellą i pięciolatkiem o imieniu Liam. W lipcu 2014 roku stwierdzono u niej zaawansowanego raka żołądka. Lekarze nie pozostawili złudzeń – zostały jej zaledwie dwa tygodnie życia. Kobietę natychmiast skierowano na chemioterapię. Natasha i jej mąż Ian postanowili szukać alternatywnych sposobów leczenia.

Kobieta z dnia na dzień zrezygnowała z dotychczasowej diety, obfitującej w tłuste, słodkie i niezdrowe produkty. Zamieniła je na zdrowe odżywianie, oparte o świeże warzywa i owoce. W ciągu kilku tygodni zmiany nowotworowe zmniejszyły się. Natasha twierdzi, że to zasługa zdrowego odżywiania.

Zobacz film: "Receptor dodatni w raku żołądka"

Mama dwójki dzieci przypisuje to głównie świeżo wyciskanym sokom.

  • Do ich przygotowywania używałam produktów, które wzmacniają układ immunologiczny. Chciałam wzmocnić organizm przed chemioterapią – mówi. Natasha wspomina, że kiedy rozpoczęła zmiany w diecie, pomimo bardzo poważnej choroby, wyglądała lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

  • Znajomi mówili, że w ogóle nie wyglądam na chorą – komentuje kobieta.

Kobieta wciąż jest pod stałą opieką lekarską i co trzy tygodnie otrzymuje chemioterapię. Połączenie tradycyjnego sposobu leczenia ze zmianami stylu życia przyniosło pozytywne rezultaty. Minęło półtora roku od diagnozy, Natasha cieszy się życiem, a zdrowe odżywianie stało się jej wielką pasją.

Kobieta twierdzi, że szukanie nowych, zdrowych produktów i komponowanie z nich posiłków, stało się jej obsesją. Założyła własną stronę na Facebooku „Heal for Real”, gdzie dzieli się doświadczeniami i przepisami na zdrowe, wartościowe posiłki. Motywację do zmian w diecie czerpała od swojej przyjaciółki – autorki książek kucharskich i blogerki Elli Woodward.

Czy rzeczywiście juicing jest receptą na raka? Eksperci sceptycznie podchodzą do takich informacji. Nie ma badań, które potwierdziłyby, że zdrowa dieta, ruch i alternatywne terapie leczą nowotwory. Owszem, zdrowy styl życia pomaga pacjentom, zwłaszcza podczas chemioterapii, nie należy jednak całkowicie rezygnować z terapii farmakologicznej i zdawać się na medycynę alternatywną. Natasha jest przykładem, że połączenie zdrowej diety i chemioterapii może przynieść zaskakujące efekty.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza