Trwa ładowanie...

Kobieta zmarła przez popularną przyprawę

 Monika Matuszko
08.11.2018 09:06
Kobieta zmarła po zastrzyku z kurkumy
Kobieta zmarła po zastrzyku z kurkumy (123rf)

Nie ze wględu na głupi zakład, a z powodów leczniczych. Naturopata chcąc pomóc 30-letniej kobiecie, wykonał zastrzyk z kurkumy, który okazał się być śmiertelny.

30-letnia Jade Erick z San Diego w Kalifornii cierpiała na egzemę i z tego powodu zainteresowała się medycyną naturalną. Chciała skutecznie i szybko pokonać swoją dolegliwość, dlatego zdecydowała się na zastrzyk z kurkumą. Lekarz medycyny sądowej opisał, że środek wywował u kobiety niepożądaną reakcję, która doprowadziła do zawału serca.

Specyfik miał pomóc, ponieważ wśród osób uznających metody naturalne za skuteczne, kurkuma uważana jest za środek przeciwzapalny. Lekarze, którzy sprzedają pigułki z kurkumy podają, że Jade Erick nie była pod ich opieką. Jeden zastrzyk z kurkumy to koszt ok. 200 dolarów ( ok. 800 zł).

Zobacz także:

1. Właściwości kurkumy

Zobacz film: "Przyprawy korzystne dla zdrowia [Specjalista radzi]"

Kurkuma uprawiania jest głównie w Indiach, środkowej Ameryce i niektórych rejonach Azji. Przypomina imbir, jej korzeń jest mielony na aromatyczny, żółty proszek. W południowej Azji stosowana jest jako suplement diety przy problemach z żołądkiem i artretyzmie.

Kurkuma wykazuje wiele cennych właściwości, jak zapobieganie wzdęciom, wspomaganie w trawieniu białka i oczyszczanie organizmu z toksyn. Reguluje również procesy przemiany materii. Przypisuje się jej także właściwości pielęgnacyjne, ponieważ jest skuteczna w likwidowaniu przebarwień i odżywia.

Jak podaje portal Dr Axe, kurkuma może być stosowana jako lek przeciwzapalny, antydepresyjny, przeciwbólowy. Sprawdza się przy chemioterapii, cukrzycy i zapaleniu jelit. Wiele badań potwierdza jej właściwości lecznicze, jednak działanie zmniejszające stany zapalne nie zostało oficjanie potwierdzone.

Kurkumina, będąca naturalnym związkiem chemicznym występującym w kurkumie, została uznana przez Instytut ds. Nowotworów za naturalny środek przeciwnowotworowy.

2. Wybór kurkumy I dawkowanie

Aby móc korzystać z bogactwa właściwości kurkumy, należy wybierać proszek, który w składzie nie ma żadnych domieszek i pochodzi z upraw bez użycia środków chemicznych. Podczas zakupu kurkumy należy zwracać uwagę na kraj jej pochodzenia, ponieważ ta z Chin nie sprawdzi się w celach leczniczych. Większość tamtejszych ziem jest zanieczyszczana metalami ciężkimi.

Zobacz także:

Według University of Maryland Medical Center zalecane są następujące dawki kurkumy:

  • korzeń: 1,5 do 3 g na dzień,
  • suszony, sproszkowany korzeń: 1 do 3 g na dzień,
  • kurkumina, proszek zawierający kurkumę: 400 - 600 mg, 3 razy dziennie,
  • płynny ekstrakt (1:1) - 30 do 90 kropli na dzień,
  • nalewka (1:2) - 15 do 30 kropli, 4 razy dziennie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze