Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Kolejne wycofanie leku na nadciśnienie. Powodem zanieczyszczenie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu kolejnego leku na nadciśnienie. Tym razem chodzi o serię preparatu Irprestan.

Zobacz film: "Naturalne napoje na obniżenie ciśnienia krwi"

1. Wycofanie leku na nadciśnienie

Główny Inspektorat farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu serii leku Irprestan, 150 mg, tabletki powlekane o numerze serii: 136918. data ważności 03.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf. Z siedzibą w Islandii. W Polce przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest teva Pharmaceuticals Polska sp. z o.o.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Co było jej powodem?

2. Powód wycofania leku na nadciśnienie

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęło zawiadomienie od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego ww. leku o wycofaniu z obrotu konkretnej serii preparatu leczniczego. Ma to związek z przeprowadzeniem badań dotyczących substancji czynnej pochodzącej od wytwórcy Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. i uzyskaniem wyniku powyżej dopuszczalengo w zakresie zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą.

Wycofanie leku na nadciśnienie Irprestan
Wycofanie leku na nadciśnienie Irprestan (123rf.com)

To kolejne wycofanie leku na nadciśnienie spowodowane tym zanieczyszczeniem.

3. Stosowanie leku na nadciśnienie

Lek Irprestan stosuje się przy leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego i w leczeniu choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku jest alergia lub nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze, II i II trymestr ciąży i karmienie piersią.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy