Trwa ładowanie...

Kolejne wycofanie leku na nadciśnienie. Powodem zanieczyszczenie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu kolejnego leku na nadciśnienie. Tym razem chodzi o serię preparatu Irprestan.

1. Wycofanie leku na nadciśnienie

Główny Inspektorat farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu serii leku Irprestan, 150 mg, tabletki powlekane o numerze serii: 136918. data ważności 03.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf. Z siedzibą w Islandii. W Polce przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest teva Pharmaceuticals Polska sp. z o.o.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Co było jej powodem?

Zobacz film: "Naturalne napoje na obniżenie ciśnienia krwi"

2. Powód wycofania leku na nadciśnienie

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęło zawiadomienie od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego ww. leku o wycofaniu z obrotu konkretnej serii preparatu leczniczego. Ma to związek z przeprowadzeniem badań dotyczących substancji czynnej pochodzącej od wytwórcy Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. i uzyskaniem wyniku powyżej dopuszczalengo w zakresie zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą.

To kolejne wycofanie leku na nadciśnienie spowodowane tym zanieczyszczeniem.

3. Stosowanie leku na nadciśnienie

Lek Irprestan stosuje się przy leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego i w leczeniu choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku jest alergia lub nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze, II i II trymestr ciąży i karmienie piersią.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Wycofanie leku na nadciśnienie Irprestan
Wycofanie leku na nadciśnienie Irprestan (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza