Koronawirus w więzieniu. Instagramowa influencerka zaraziła się za kratkami
Irańska instagramerka Sahar Tabar nazywana sobowtórem Angeliny Jolie zakaziła sie koronawirusem - takie informacje przekazał jej prawnik, ponieważ Tabar przebywa od października zeszłego roku w więzieniu. Stan kobiety ma być poważny.
1. Koronawirus w więzieniu
Sahar Tabar zyskała popularność dzięki swoim postom na Instagramie. Ktoś zauważył jej podobieństwo do popularnej aktorki. Dziewczyna jednak na tym nie poprzestała, przerabiała swoje zdjęcia w programach komputerowych tak, by wyglądać jak zombie.
Tabar trafiła do irańskiego więzienia pod koniec zeszłego roku. Została oskarżona o bluźnierstwo, korupcję, podżeganie do przemocy i uzyskiwanie dochodu z nielegalnych źródeł. Od tamtej pory przebywa w więzieniu, gdzie miała zarazić się koronawirusem.
2. Problemy z oddychaniem
W zeszłym miesiącu z powodu pandemii koronawirusa irańskie władze wypuściły z zakładów karnych 85 tysięcy osadzonych. Rząd chciał tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 wśród więźniów. Niestety, wśród wypuszczonych nie znalazła się Tabar. Wniosek o wypuszczenie kobiety został odrzucony przez sędziego.
Irańska influencerka jest obecnie leczona w więzieniu. Według informacji przekazanych przez jej obrońców, stan kobiety jest na tyle poważny, że musiała zostać podłączona do respiratora. "Uważamy za niedopuszczalny fakt, że nasza klientka zaraziła się koronawirusem w więzieniu i to w sytuacji, kiedy jej areszt został przedłużony w tych okolicznościach" - powiedział Payam Derafshan, który reprezentuje Tabar.
3. Koronawirus w Iranie
Prawnik przyznał również, że pierwotnie władze więzienia próbowały zatuszować fakt, że kobieta jest chora na Covid-19. Jego zdaniem władze nie powinny tuszować takich spraw. Zaapelował do rządzących, by wypuścili pozostałych więźniów, którzy odbywają swoje kary za przestępstwa niezwiązane ze stosowaniem przemocy.
W kraju narasta niepewność związana z faktycznymi rozmiarami epidemii koronawirusa. Irański parlament przyznał bowiem, że nieznana jest dokładna liczba ofiar epidemii. W specjalnym raporcie opublikowanym przez irańskie zgromadzenie napisano, że rzeczywista liczba ofiar może być nawet dwukrotnie większa niż ta podawana dotychczas (4869 zmarłych).
Zobacz także:"Oddajmy respiratory młodszym".Apel byłego prezydenta Portugalii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
|W jakiej temperaturze i jak długo żyje koronawirus? Dr Paweł Grzesiowski odpowiada [WIDEO]|Na czym dokładnie polega kwarantanna w przypadku koronawirusa? Ekpert wyjaśnia [WIDEO]
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.