Linia prosta na dłoni - akcja na Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca poprzez namalowanie poziomej linii prostej na dłoni możesz pomóc osobom z zespołem Downa. Jak wziąć udział w akcji #LiniaProsta? Co oznacza kreska na ręce i jaki ma związek ze Światowym Dniem Zespołu Downa?
1. W jaki sposób linia prosta na dłoni pomaga?
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa oraz idealna okazja by wziąć udział w akcji #LiniaProsta. Każde zdjęcie linii prostej na dłoni, które zostanie opublikowane na Instagramie to złotówka dla Fundacji "Ja też" oraz projektu "Przystanek Szekspir".
Należy pamiętać jedynie, by w opisie postu oznaczyć profile @LifetimePolska, @Fundacja_JaTez oraz wpisać hasztag #LiniaProsta. Im więcej zdjęć pojawi się dzisiaj na Instagramie, tym więcej pieniędzy będzie przeznaczonych na wsparcie osób z zespołem Downa.
Celem jest 10 tysięcy złotych i zbudowanie najdłuższej linii prostej. Fundacja "Ja też" zajmuje się rozwojem, edukacją oraz integracją w społeczeństwie osób z zespołem Downa.
Natomiast Projekt "Przystanek Szekspir" związany z Teatrem Szekspirowskim przystosowuje do pracy w roli obsługi widza podczas przedstawień. #LiniaProsta odbywa się już trzeci raz w Światowy Dzień Zespołu Downa i zwiększa samodzielność, zaradność i odwagę osób z zespołem Downa.
Za każdym razem akcja jest coraz bardziej popularna, ponieważ biorą w niej udział znani ludzie, tacy jak Anna Lewandowska, Antoni Królikowski, Marzena Rogalska, Michał Piróg czy Katarzyna Zielińska.
2. Dlaczego symbolem akcji jest linia prosta na dłoni?
Osoby z zespołem Downa mają nieco inną budowę biologiczną, ze względu na trisomię 21. chromosomu. Sprawia to, że mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Drugą charakterystyczną cechą jest bruzda na dłoni. To właśnie z tego powodu powstała akcja #LiniaProsta.
21 marca, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa to idealny moment by wyrazić swoją solidarność z osobami z zespołem Downa. Wystarczy linia prosta na dłoni i telefon. Każdy może przyłączyć się do projektu i nie wymaga to wiele czasu.
Każda złotówka przyczynia się do tego, że osoby z zespołem Downa będą aktywnie żyły bez konieczności ciągłego proszenia o pomoc.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.