Trwa ładowanie...

Odczarowanie Hospicjum

„Na pikniku Goście dopisali, żeby w hospicjum odczyniać czary, gry i zabawy, radość dla wielu, w bardzo szczytnym i ważnym celu” Wierszyk nagrodzony w konkursie FHO, autorka: Amelka (młoda uczestniczka Odczarowania)

Wspomnienia
Wspomnienia [2 zdjęcia]

Wspólnie spędzamy czas "Odczarowując Hospicjum".

zobacz galerię

W rok po pierwszym pikniku „Odczarowanie hospicjum”, Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) po raz drugi postanowiła obdarować radością i ciepłymi chwilami mieszkańców Warszawy. W dniu 15 czerwca, na swoim terenie, po raz kolejny zorganizowała otwarte dla wszystkich wydarzenie rodzinne.

„W tym roku dzięki tak licznemu wsparciu zarówno ze strony różnych podmiotów jak i wolontariuszy nasze Odczarowanie miało taki kształt o jakim marzyliśmy. Wielu gości towarzyszyło nam na pikniku przez cały dzień, odpoczywając na piknikowych poduszkach, jedząc potrawy z grilla, patrząc jak ich dzieci się bawią, uczą tańca czy oglądają pokaz magiczny.” – powiedziała Karolina Chojka-Bartoszko z Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

Piknik odwiedziło około 1 000 osób, głównie rodzin z dziećmi, ale również pacjenci i ich najbliżsi. Każdy, kto tylko miał ochotę mógł nieodpłatnie uczestniczyć w wybranych atrakcjach takich jak: robienie witraży, lepienie w glinie, nauka tańca, udział w filmowej grze terenowej, konkursach artystycznych i sportowych. Można było również poobcować z pieskami – wolontariuszami oraz fretkami, zasmakować w kuchni polskiej i indyjskiej, wziąć udział w losowaniu nagród i wielu innych atrakcjach.

Organizowana przez Fundację inicjatywa jest możliwa dzięki wsparciu i bezinteresowności wielu firm i osób indywidualnych. Partnerem wydarzenia została firma Showdance Events oraz wypożyczalnia gastronomiczna Gastro Magic Service.

Fundacja raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy tego dnia pomogli współtworzyć magiczną, rodzinną atmosferę.

„Czujemy ogromne pragnienie organizowania takich wydarzeń, bo często stanowią one pierwszy krok społeczeństwa do zrozumienia i docenienia roli jaką pełni hospicjum. Mamy nadzieję, że odwiedzając nasz piknik ludzie wyzbędą się lęku i obaw przed takimi instytucjami. Wiemy, że długi może być proces budzenia w ludziach akceptacji i empatii, ale wierzymy, że tak trzeba i że warto!” – powiedziała Paulina Kasperska z Fundacji.

Założeniem wydarzenia było uświadomienie, że odchodzenie jest nadal częścią naszego życia. Nawet, a być może szczególnie ostatnie chwile dobrze jest spędzić w atmosferze zrozumienia i rodzinnego ciepła. Fundacja takim właśnie ciepłem chciała podzielić się podczas „Odczarowania”, oznajmiając światu: jesteśmy by dawać i pomagać każdemu, kto tego potrzebuje.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.