Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Pielęgniarki pomyliły dziecko w szpitalu. Kobieta karmiła nie swoje dziecko

Pierwsze godziny po narodzinach są ważne dla matki i dziecka. Wtedy nawiązuje się więź. To moment, kiedy jedno i drugie poznaje się nawzajem. Jednak kobieta z Florydy została pozbawiona tego momentu. Przez zamieszanie w szpitalu zaniesiono noworodka innej mamie. Nie poznała ona, że to nie jest jej dziecko i zaczęła je karmić.

Zobacz film: "Czy w ciąży należy jeść za dwoje?"

1. Cud narodzin

Joli Bron z Florydy przebywała w szpitalu po urodzenia swojego pierwszego synka Romana. Około 10 godzin po przyjściu malucha na świat, pielęgniarki zabrały go w celu obrzezania.

Zabieg ten zwykle trwa 30 min. Maleństwo jednak nie wracało przez ponad godzinę. Zaniepokojona matka zaczęła dopytywać co się stało i gdzie jest jej dziecko.

Karmienie piersią a depresja poporodowa
Karmienie piersią a depresja poporodowa

Ostatnie badania naukowe wskazują na kolejną potencjalną przyczynę depresji poporodowej. Naukowcy sugerują,...

zobacz galerię

2. Karmiła go inna matka

Pielęgniarki ustaliły, że mały Roman został zaniesiony do niewłaściwego pokoju. Co więcej, przekazano go innej matce, która zaczęła karmić go piersią.

”Wiem, że wszyscy popełniają błędy. Ale wystarczyło spojrzeć na opaskę i nie doszłoby do pomyłki” - komentuje Joli Bron.

Chłopiec był za mały, aby móc sprawdzić, czy nie zachorował przez mleko obcej kobiety, jednak stan chłopca określono na bardzo dobry i wypisano go domu. Joli jednak prowadzi rozmowy z adwokatem.

Dowiedz się, czym możesz karmić niemowlę do 1 roku życia
Dowiedz się, czym możesz karmić niemowlę do 1 roku życia [10 zdjęć]

Odpowiedni moment na wprowadzenie stałych pokarmów następuje zazwyczaj między 4 a 6 miesiącem życia niemowlaka....

zobacz galerię

3. Zamieszanie w sieci

Brown chce, aby pielęgniarka odpowiedzialna za błąd poniosła konsekwencje. Kobieta jednak nie zdecydowała, czy zdecyduje się na podjęcie kroków prawnych. Rzecznik szpitala, obiecał rodzinie, że wyjaśni zaistniałe zajście. Obiecał również wspierać rodzinę.

W internecie zawrzała burza. Jedni uważają sprawę za zwykły błąd. Dla drugich jest nie do pomyślenia, że matka nie poznała, że to nie jej potomek i zaczęła karmić nie swoje dziecko.

”Jak matka mogła nie zauważyć, że to nie jest jej dziecko?” - pyta Kasey Glines.

”Kogo to obchodzi. Dziecko zostało nakarmione. To była tylko pomyłka. Pogódźcie się z tym” - pisze Cheryl Schulz.

”Szpital nie może popełniać takich błędów. Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że daje się dziecko niewłaściwej osobie. Ale kogo obchodzi to, jaka pielęgniarka to zrobiła? Dziecko zostało nakarmione” - pisze Jessica.

”Dziecko nie zostało zarażone. To najważniejsze. Trzeba iść dalej. Niektórzy chyba jednak liczą na pieniądze” - pisze Gary Davis.

”To strasznie. HIV i inne choroby mogą być przenoszone przez mleko matki” - pisze Gordon.

Naucz się karmić dziecko z przyjemnością
Naucz się karmić dziecko z przyjemnością [9 zdjęć]

Każda mama wie, że najbardziej męczącym zajęciem związanym z zajmowaniem się dzieckiem jest karmienie....

zobacz galerię

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza