Trwa ładowanie...

Podgrzewacz do butelek - jaki podgrzewacz wybrać, najlepsze podgrzewacze do butelek, cena podgrzewaczy

Avatar placeholder
30.03.2021 23:14
Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa
Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa (123rf.com)

Podgrzewacz do butelek to jeden z niezbędników młodej mamy. Podgrzewacz do butelek pozwala szybko i łatwo podgrzać mleko dla dziecka, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy w podróży. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, warto więc zapoznać się z zasadami, którymi należy się kierować kupując podgrzewacz do mleka. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie oczekiwania powinien spełniać podgrzewacz do butelek, a następnie skonfrontować je z możliwościami finansowymi.

spis treści

1. Podgrzewacz do butelek - jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Kupując podgrzewacz do butelek, powinniśmy się zastanowić nad tym, w jakich sytuacjach chcemy go używać i jak często. Trzeba także pomyśleć nad dodatkowymi funkcjami, w jakie powinien być wyposażony podgrzewacz do butelek, aby spełniał nasze wymagania. Podgrzewacz do butelek dla dzieci powinien:

 • „pilnować” odpowiedniej temperatury – dzięki temu urządzenie nie przegrzewa jedzenia ani nie pozwala na jego wystygnięcie, a rodzice nie muszą ściśle trzymać się czasu podgrzewania pokarmu;
 • być uniwersalne – oznacza to, że do podgrzewacza wchodzą różnej wielkości butelki do karmienia, a także słoiczki oraz inne akcesoria do karmienia, na przykład miseczki;
 • mieć wymienne wtyczki – taki podgrzewacz sprawdza się w podróży, gdyż można go używać zarówno w domu, jak i w samochodzie (urządzenie zaopatrzone jest w przejściówkę do zapalniczki).
Zobacz film: "Terror laktacyjny"
Poznaj prawdę na temat karmienia butelką
Poznaj prawdę na temat karmienia butelką [10 zdjęć]

Twoje dziecko może wysyłać sygnały, które butelki lubi najbardziej. Warto jednak rozważyć kilka rzeczy

zobacz galerię

2. Podgrzewacz do butelek - funkcje podgrzewczy do butelek

Najlepsze podgrzewacze do butelek, oprócz funkcji podstawowych posiadają również funkcje dodatkowe. Mogą to być na przykład:

 • elektroniczny wyświetlacz;
 • przykrywka przeciw kurzowi;
 • funkcja sterylizacji;
 • koszyczek na akcesoria do karmienia (np. butelki, słoiczki);
 • etui podtrzymujące temperaturę;
 • duża szybkość podgrzewania;
 • automatyczne wyłączanie urządzenia;
 • sygnał dźwiękowy oznaczający, iż pokarm jest już podgrzany.

Zobacz też:

3. Podgrzewacz do butelek - cena podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacze do butelek różnią się ceną w zależności od ilości funkcji, jakie posiadają. Niektóre podgrzewacze do mleka kosztują od około 100 złotych, ale są też urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz podgrzewania posiłku umożliwiają również jego przygotowanie od podstaw. W tym przypadku podgrzewacz do butelek będzie kosztował około 400 złotych.

Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dobrze, gdy jest przy tym lekki, poręczny i zajmuje mało miejsca. Podgrzewacz do butelek świetnie sprawdza się podczas karmienia dziecka nocą. Jeśli nie chcesz co kilka godzin budzić się w nocy, by przygotować dziecku mleko modyfikowane, możesz przygotować je wcześniej za dnia, dobrze wymieszać i wstawić do lodówki. W nocy wystarczy tylko wyjąć gotowe mleko i wstawić je do podgrzewacza, nastawić odpowiedni czas podgrzania i ciepły pokarm dla maluszka gotowy. Nic trudnego, dlatego podgrzewacz do butelek mogą polubić także tatusiowie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.