Trwa ładowanie...

Podgrzewacz do butelek - jaki podgrzewacz wybrać, najlepsze podgrzewacze do butelek, cena podgrzewaczy

Podgrzewacz do butelek to jeden z niezbędników młodej mamy. Podgrzewacz do butelek pozwala szybko i łatwo podgrzać mleko dla dziecka, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy w podróży. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, warto więc zapoznać się z zasadami, którymi należy się kierować kupując podgrzewacz do mleka. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie oczekiwania powinien spełniać podgrzewacz do butelek, a następnie skonfrontować je z możliwościami finansowymi.

spis treści

1. Podgrzewacz do butelek - jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Kupując podgrzewacz do butelek, powinniśmy się zastanowić nad tym, w jakich sytuacjach chcemy go używać i jak często. Trzeba także pomyśleć nad dodatkowymi funkcjami, w jakie powinien być wyposażony podgrzewacz do butelek, aby spełniał nasze wymagania. Podgrzewacz do butelek dla dzieci powinien:

Zobacz film: "Terror laktacyjny"

 • „pilnować” odpowiedniej temperatury – dzięki temu urządzenie nie przegrzewa jedzenia ani nie pozwala na jego wystygnięcie, a rodzice nie muszą ściśle trzymać się czasu podgrzewania pokarmu;
 • być uniwersalne – oznacza to, że do podgrzewacza wchodzą różnej wielkości butelki do karmienia, a także słoiczki oraz inne akcesoria do karmienia, na przykład miseczki;
 • mieć wymienne wtyczki – taki podgrzewacz sprawdza się w podróży, gdyż można go używać zarówno w domu, jak i w samochodzie (urządzenie zaopatrzone jest w przejściówkę do zapalniczki).
Poznaj prawdę na temat karmienia butelką
Poznaj prawdę na temat karmienia butelką [10 zdjęć]

Twoje dziecko może wysyłać sygnały, które butelki lubi najbardziej. Warto jednak rozważyć kilka rzeczy

zobacz galerię

2. Podgrzewacz do butelek - funkcje podgrzewczy do butelek

Najlepsze podgrzewacze do butelek, oprócz funkcji podstawowych posiadają również funkcje dodatkowe. Mogą to być na przykład:

 • elektroniczny wyświetlacz;
 • przykrywka przeciw kurzowi;
 • funkcja sterylizacji;
 • koszyczek na akcesoria do karmienia (np. butelki, słoiczki);
 • etui podtrzymujące temperaturę;
 • duża szybkość podgrzewania;
 • automatyczne wyłączanie urządzenia;
 • sygnał dźwiękowy oznaczający, iż pokarm jest już podgrzany.

Zobacz też:

3. Podgrzewacz do butelek - cena podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacze do butelek różnią się ceną w zależności od ilości funkcji, jakie posiadają. Niektóre podgrzewacze do mleka kosztują od około 100 złotych, ale są też urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz podgrzewania posiłku umożliwiają również jego przygotowanie od podstaw. W tym przypadku podgrzewacz do butelek będzie kosztował około 400 złotych.

Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dobrze, gdy jest przy tym lekki, poręczny i zajmuje mało miejsca. Podgrzewacz do butelek świetnie sprawdza się podczas karmienia dziecka nocą. Jeśli nie chcesz co kilka godzin budzić się w nocy, by przygotować dziecku mleko modyfikowane, możesz przygotować je wcześniej za dnia, dobrze wymieszać i wstawić do lodówki. W nocy wystarczy tylko wyjąć gotowe mleko i wstawić je do podgrzewacza, nastawić odpowiedni czas podgrzania i ciepły pokarm dla maluszka gotowy. Nic trudnego, dlatego podgrzewacz do butelek mogą polubić także tatusiowie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa
Podgrzewacz do butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza