Trwa ładowanie...

Sterylizator do butelek

Avatar placeholder
04.07.2020 22:53
Sterylizator do butelek
Sterylizator do butelek (Shutterstock)

Sterylizator elektryczny to urządzenie, które umożliwia młodej mamie szybką i sprawną dezynfekcję butelki dzie cięcej. Mechanizm urządzenia opiera się na zastosowaniu gorącej pary wodnej. W zależności od modelu urządzenia czas sterylizacji wynosi od kilku do kilkunastu minut. Pozostawienie naczyń wewnątrz sterylizatora gwarantuje ich sterylność nawet do kilku godzin.

1. Wybór sterylizatora do butelek

Sterylizator do butelek to plastikowe urządzenie do dezynfekcji butelek. Wewnątrz niego znajduje się wiele przegródek na butelki oraz wypustki, na których można umieścić smoczki. Szybkość procesu sterylizacji zależy od mocy urządzenia. Im większa moc, tym szybsze tempo nagrzewania. Para wodna powinna zostać nagrzana do temperatury 100 stopni Celsjusza.

Przed zakupem sterylizatora:

  • upewnij się, czy używane przez ciebie butelki pasują do wybranego modelu. Możesz również sprawdzić, czy masz wystarczająco dużo miejsca. Wielkość sterylizatora wynosi od 25 do 30 cm;
  • sprawdź, czy do sterylizatora dodane są specjalne szczypce do wyjmowania gorących butelek.

2. Czemu służy sterylizacja?

Zobacz film: "Jak odżywiać się w czasie ciąży?"

Sterylizacja służy ochronie dziecka przed bakteriami znajdującymi się w pokarmie. Jest ona niezbędna do czasu, kiedy dziecko będzie miało wystarczająco rozwinięty układ immunologiczny. Metoda sterylizacji parowej – sterylizator parowy – jest stosowana także w szpitalach.

Na rynku dostępne są także sterylizatory do butelek nowej generacji. Producenci sterylizatorów nowej generacji prześcigają się we wprowadzaniu ulepszeń.

Należą do nich:

  • automatyczna sterylizacja zawartości, jeśli nie zostanie wyjęta z urządzenia po sześciu godzinach;
  • elektroniczny wyświetlacz, który pokazuje poziom wody wewnątrz urządzenia;
  • sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu procesu sterylizacji;
  • szybkość – czas sterylizacji wynosi nawet sześć minut;
  • możliwość jednoczesnej sterylizacji nasadek, smoczków i butelek do karmienia.

Sterylizator jest przede wszystkim wygodny, szybki i łatwy w obsłudze. Ceny urządzenia służącego do sterylizacji wahają się od 80 do 400 zł. Jeśli jesteś młodym rodzicem, to każda minuta jest dla ciebie na wagę złota. Przyda ci się urządzenie, które pomoże ci zaoszczędzić czas.

Sterylizator do butelek to dobre urządzenie dla wszystkich mam, dla których liczy się każda minuta. Dzięki sterylizatorowi nie musisz nastawiać wody w dużym garnku na gaz, by podgrzać ją, a następnie wrzucić do niej butelki i smoczki, by zdezynfekować akcesoria do karmienia niemowlaka. Takie metody były znane i stosowane kiedyś, teraz zaś masz do dyspozycji wygodny i oszczędny sterylizator do butelek.

Wiadomo, że wraz z użytkowaniem, butelki i smoczki dla dzieci zachodzą mlekiem. Mogą się na ich ściankach odkładać bakterie pasożytujące w resztkach pozostawionego pokarmu. Zwykłe mycie smoczków i butelek może nie wystarczać, by uporać się z zarazkami. By uniknąć kłopotów z brzuszkiem u dziecka i zachować higienę jedzenia, należy od czasu do czasu wyparzać smoczki i butelki w sterylizatorze. Sterylizator daje gwarancję higieny, bezpieczeństwa i zapewnia wygodę młodej mamie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze