Trwa ładowanie...

Przyłącz się do akcji #NieTracęDni i zmień spojrzenie na PMS!

Avatar placeholder
13.11.2017 15:00
Nie tracę dni na PMS
Nie tracę dni na PMS (123rf)

Artykuł sponsorowany

Wokół zespołu napięcia przedmiesiączkowego (ang. premenstrualsyndrome, PMS) narosło wiele krzywdzących mitów i złośliwych komentarzy. Kampania #NieTracęDni chce się z nimi rozprawić i uświadomić wszystkim, którzy naśmiewają się z kobiet dotkniętych tym problemem, że PMS to nie wymysł, lecz realne dolegliwości psychiczne i fizyczne.

1. Objawy PMS uprzykrzają życie milionom kobiet

Zidentyfikowano już około 300 różnych dolegliwości, jakie wywołuje zespół napięcia przedmiesiączkowego1. Pojawiają się one w różnych konfiguracjach i z niejednorodnym nasileniem zwykle 7–10 dni przed krwawieniem, a zanikają wraz z jego wystąpieniem.

To, że w jednym cyklu miesiączkowym czujesz się jak nadmuchany balon, wszystko cię denerwuje i chce ci się płakać bez powodu, nie oznacza, że za miesiąc będzie tak samo. Zestaw objawów PMS nie jest stały i ulega zmianom. Możesz mieć bóle głowy i podbrzusza, cierpieć na bezsenność, odczuwać ciągłe zmęczenie, mieć obniżony nastrój przypominający depresję2,3.

Zobacz film: "Refundacja leków na łuszczycę"

Dla wielu kobiet objawy PMS są tak dokuczliwe, że w czasie, kiedy występują, nie są w stanie normalnie funkcjonować. Trudno im się skupić, są ciągle rozdrażnione i obolałe, najchętniej w ogóle nie ruszałyby się z łóżka.

Niestety, często wśród znajomych i bliskich nie znajdują zrozumienia dla swoich problemów. Zamiast współczucia spotykają się z pobłażliwym uśmiechem. Ich dolegliwości są powodem niewybrednych żartów i złośliwych komentarzy, których autorami są zazwyczaj mężczyźni niemający pojęcia, jakie piekło przeżywają co miesiąc miliony kobiet na świecie. Aż dziw, że Światowa Organizacja Zdrowia nie uznała jeszcze zespołu napięcia przedmiesiączkowego za chorobę!

2. Czy wiesz, że objawy PMS można skutecznie leczyć?

Nie wiadomo, co sprawia, że u ośmiu na dziesięć kobiet w wieku rozrodczym w drugiej połowie cyklu miesiączkowego pojawiają się uciążliwe symptomy PMS, a u dwóch pozostałych – nie3. Jedno jest jednak pewne – objawy można skutecznie leczyć, a mimo to tylko jedna czwarta kobiet, które ich doświadczają, chce podjąć walkę z PMS4. Jak to możliwe?

Okazuje się, że przyczyną niewielkiego zainteresowania leczeniem jest powszechne przekonanie, że nie ma żadnej terapii, która mogłaby pomóc w pozbyciu się uciążliwych symptomów towarzyszących zespołowi napięcia przedmiesiączkowego. Ale to nieprawda!

Cykl miesiączkowy wcale nie musi wyznaczać trybu twojego życia! Zamiast niepotrzebnie cierpieć, sięgnij po dostępny bez recepty, naturalny lek Castagnus, którego składnikiem aktywnym jest wyciąg z niepokolanka mnisiego (łac. AgnusCastus). Owoce tego krzewu od wielu lat wykorzystywane są w lecznictwie. Wyniki wielu badań potwierdziły, że niepokalanek łagodzi symptomy towarzyszące PMS5,6.

W jednym z nich 94 proc. pacjentek oceniło, że jest przez nie dobrze lub bardzo dobrze tolerowany, 91 proc. odczuło wyraźne zmniejszenie lub całkowite ustąpienie PMS, a 81 proc. oceniło swój stan po leczeniu niepokalankiem jako lepszy lub dużo lepszy7. Brytyjskie i amerykańskie towarzystwa ginekologów rekomendują preparaty zawierające ten składnik do leczenia objawów PMS5,6.

Castagnus pomoże również w przypadku zaburzeń miesiączkowania, które objawiają się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstymi dodatkowymi krwawieniami w czasie cyklu5. Systematyczne przyjmowanie tego preparatu przez 90 dni złagodzi dokuczliwe symptomy i przywróci regularne cykle miesiączkowe8.

Wypróbuj Castagnus i przyłącz się do kampanii #NieTracęDni. Razem zmieńmy spojrzenie na problem PMS wśród Polaków!

CASTAGNUS, tabletki. SKŁAD: wyciąg suchy z owoców niepokalanka mnisiego (7-13:1) – 45mg (Agni casti fructus extractum siccum), Ekstrahent - etanol 60% [m/m], wyciąg natywny 10%, glukoza 90% [m/m]. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: – zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu); – zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi (mastodynia), zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp). PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy stosować leku Castagnus przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A., ul. Św. Mikołaja 65/68, 50-951 Wrocław.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze