Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dagmara Zagrodny

Technologia Filmogel® – dlaczego jest polecana przez specjalistów?

 Agnieszka Gotówka
Agnieszka Gotówka 27.11.2018 12:26
Technologia Filmogel® – dlaczego jest polecana przez specjalistów?
Technologia Filmogel® – dlaczego jest polecana przez specjalistów? (mat. Klienta)

Opryszczka to powszechny problem. Z pomocą w łagodzeniu tej dolegliwości przychodzi innowacyjny opatrunek w płynie. Na czym polega jego działanie?

Technologia Filmogel®
Technologia Filmogel®

Opryszczka nie wygląda estetycznie. Pęcherzyk znajduje się na ustach, przez co jest bardzo widoczny, ale też podatny na uszkodzenia. A to z kolei wydłuża czas gojenia się rany i może doprowadzić do zainfekowania innych rejonów twarzy. Jej zabezpieczenie jest zatem bardzo istotne. Przez długi czas nie było skutecznego sposobu łagodzenia objawów opryszczki.

Problem ustępował samoistnie, co jednak trwało długo i mogło grozić rozprzestrzenieniem się wirusa. Ostatnio na rynku pojawił się jednak innowacyjny opatrunek w płynie, oparty na technologii Filmogel®, opatentowanej przez URGO.

1. Jak działa opatrunek w płynie?

Po zaaplikowaniu, na ranie tworzy się powłoka ochronna, tzw. film. Wyróżnia się on właściwościami leczniczymi i przyśpieszającymi gojenie. Specjalna struktura preparatu przepuszcza powietrze, a nie wodę, stwarzając idealne warunki do gojenia się rany.

Opatrunek zaleca się stosować już od zaobserwowania pierwszych symptomów opryszczki. Jej pojawienie się zwiastują takie objawy jak mrowienie, swędzenie i pieczenie w okolicach ust. Zawarte w preparacie składniki łagodzą ból, chronią ranę i ją regenerują.

Opatrunek w płynie leczy opryszczkę w każdej fazie, dlatego można aplikować go nie tylko na początku, ale również w momencie gdy pojawiły się już pęcherze czy owrzodzenia. URGO na Opryszczkę wyróżnia się wysoką elastycznością i wytrzymałością.

Nakłada się go za pomocą jednorazowych higienicznych aplikatorów dołączonych do opakowania. Opatrunkiem pokrywamy całą ranę, izolując ją i tym samym ograniczając zakażenie. Film ochronny jest przy tym bardzo dyskretny. Po jego aplikacji można bez przeszkód nałożyć makijaż.

2. Dlaczego opryszczka powinna być zabezpieczona?

Opryszczka zwykła, zwana też "zimnem" lub "febrą", to schorzenie skóry i błon śluzowych. Ma charakter nawracający. Za jej pojawienie się odpowiada wirus HSV (Herpes Simple) – typ 1 wywołuje zmiany w obrębie ust, zaś typ 2 w okolicy miejsc intymnych.

Opryszczka jest wysoce zakaźna przez cały cykl rozwoju zmian. Wirus przenosi się przez bezpośredni kontakt z zakażonymi osobami, np. w chwili pocałunku. Jego całkowite pozbycie się z organizmu jest niemożliwe.

W celu ograniczenia do minimum szerzenia się zakażenia, nie wolno dotykać zmian opryszczkowych. Bardzo łatwo o rozsianie wirusa w inne rejony twarzy, np. okolice nosa. To nie tylko sprawia ból, ale też jest przyczyną znacznego dyskomfortu i stanowi duży problem estetyczny.

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby noszące soczewki kontaktowe. Przed ich założeniem muszą bardzo dokładnie umyć ręce, w przeciwnym razie wirus opryszczki może zająć rogówkę oka. To bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do ślepoty. Stosowanie preparatów ze specjalnym aplikatorem może więc w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko przeniesienia wirusa.

Sposobów na opryszczkę jest całe mnóstwo, jednak ich stosowanie nie zawsze daje pozytywne rezultaty. URGO na Opryszczkę to wyrób medyczny, który poddano licznym testom. Jego skuteczność została dowiedziona klinicznie. Wyniki badań potwierdzają, że w 76 proc. zapobiega on wykwitowi pęcherzyków w początkowej fazie i przynosi ulgę w 72 proc. przypadków. Można go stosować u dzieci powyżej 6. roku życia.

Opryszczka to powszechny problem, dotyczący wielu z nas. Nie wymaga specjalistycznego leczenia, często przebiega w sposób łagodny, co jednak nie znaczy, że można go lekceważyć. Zastosowanie odpowiedniego środka leczniczego w początkowej fazie choroby znacząco poprawi nasz komfort i złagodzi nieprzyjemne objawy.

Badanie kliniczne PRODERM Nr 3103071-P°17/18

Artykuł powstał we współpracy z marką URGO

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze