Trwa ładowanie...

Uśmiechnij się i podaj dalej II

Avatar placeholder
05.04.2022 15:08
Materiał sponsorowany przez
(Materiał Partnera)

Wczoraj w sieci ukazał się drugi film promujący kampanię społeczną Fundacji Cancer Fighters. Motto przewodnie spotu, czyli „Uśmiechnij się i podaj dalej!”, to apel do zatroskanego i przebodźcowanego społeczeństwa. Zastanawialiście się kiedyś, czy nasze codzienne troski faktycznie są tak straszne, jak nam się wydaje? Autorzy projektu zwracają uwagę na nadmiernie towarzyszący niepokój i zamartwianie się sprawami błahymi.

Zobacz film: "Uśmiechnij się i podaj dalej II"

„Podczas choroby nowotworowej trudno o uśmiech, a jednak dzieci nią dotknięte nie tracą wewnętrznej pogody ducha i siły do walki. Przez lata pracy w fundacji widziałem na swojej drodze wielu Podopiecznych, którzy mimo przeciwności losu i trudnej sytuacji życiowej uśmiechały się i wykazywały się nie lada charakterem. Sam przechodziłem przez piekło walki z rakiem, pamiętam swoje chwile zwątpienia i niechęć do wykrzesania z siebie, choć odrobiny uśmiechu. Dlatego bierzmy przykład z Wojowników, którzy nie tracą nadziei! Uśmiechnij się i podaj dalej!” - mówi Prezes Fundacji Cancer Fighters, Marek Kopyść.

Na co dzień nie myślimy o tym, że inni mają gorzej. W natłoku prywatnych spraw i w ciągłym pędzie zapominamy, że są na tym świecie osoby, które marzą, aby mieć tak „wielkie” problemy, jak my, osoby zdrowe. Dlatego następnym razem, kiedy poczujesz złość, frustracje, załamanie, czy inne negatywne emocje, bo coś Ci nie wyszło, zatrzymaj się na chwilę, weź głęboki oddech i przypomnij sobie o tym, co masz, czyli zdrowie.

„Nasz spot w założeniu miał mieć pozytywny wydźwięk, który skłoni do myślenia. Przejmujemy się pracą, pieniędzmi, za krótkim urlopem, czy brakiem posiadania wymarzonego gadżetu. Obcowanie z dziećmi, które każdego dnia toczą nierówną walkę z chorobą nowotworową, uczy wiele pokory, uwierzcie mi! Widząc ile te dzieciaki mają w sobie pozytywnej energii, nagle czujesz się głupio, bo zdajesz sobie sprawę, że jako osoba zdrowa, Twoje problemy są żadne. Właśnie taki jest przekaz naszego filmu…jeśli oni znajdują w sobie powód do uśmiechu, Ty tym bardziej powinieneś go znaleźć.” - mówi pomysłodawca projektu, Tomasz Jezierski

W obecnej sytuacji trudno o beztroski uśmiech, ale nie zapominajmy o pogodzie ducha i higienie psychicznej!

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze