Trwa ładowanie...

Uważaj na to, co pijesz. Seria ziół Skrzyp Fix wycofana z obrotu

Popularne zioła firmy Herbapol-Lublin S.A. zostały wycofane z obrotu. Sprawa jest związana z zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi. Warto więc sprawdzić, czy opakowanie, które mamy obecnie w domu jest na pewno dla nas bezpieczne.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) podjął decyzję o wycofaniu z obrotu serii Skrzyp Fix firmy Herbapol-Lublin S.A. Są to popularne zioła do zaparzania w saszetkach. Sprawa dotyczy serii 01042018, z datą ważności 04.2019.

Jak GIF uzasadnił podjęte kroki w tym zakresie? Decyzja została podjęta w związku z protokołem z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytytut Leków. Okazało się bowiem, jak czytamy w uzasadnieniu, preparat "nie spełnił wymagań specyfikacji wytwórcy, dotyczących parametru czystości mikrobiologicznej, w zakresie dopuszczalnej zawartości ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych".

Jak czytamy na stronie producenta, Skrzyp Fix to: "Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego w celu przepłukania dróg moczowych." Preparat sprzedawany jest w saszetkach. 1 saszetka zawiera 1,8 ziela skrzypu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.