Trwa ładowanie...

W Łomiankach Dolnych pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików

Avatar placeholder
25.04.2021 19:24
W Łomiankach Dolnych pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików
W Łomiankach Dolnych pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików (Getty Images)

W podwarszawskich Łomiankach rozpoczęto budowę nowego osiedla domów jednorodzinnych. Ten projekt budowlany różni się od innych, ponieważ mieszkańcami osiedla mają być tylko katolicy.

Osiedle Przystań w Łomiankach budowane jest między ulicą Wiślaną, a Brzegową i będzie oddalone tylko kilka kilometrów od Warszawy.

"Osiedle "Przystań" Łomianki to wyjątkowe osiedle domów jednorodzinnych w Łomiankach Dolnych dla rodzin, które łączą wspólne wartości i które chcą budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga " – tak twórcy osiedla dla katolików reklamują swój projekt na Facebooku.

Na profilu osiedla można również śledzić przebieg budowy mieszkań dla katolików. Na stronie pojawiają się także modlitwy i posty odnoszące się do wiary.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Poza tym, że grupą docelową są osoby głęboko wierzące, to każde mieszkanie będzie miało swojego patrona. Nad osiedlem opiekę ma sprawować szesnastu świętych, m.in. Matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II. Ponadto w fundamencie każdego z domów ma być wmurowany cudowny medalik.

Na osiedlu dla katolików ma znajdować się przedszkole, teren rekreacyjny, przestrzeń co-workingowa oraz kapliczka, gdzie mieszkańcy będą się wspólnie modlić.

Czy to dobra rozwiązanie? A może dyskryminacja? W sieci zawrzało, ale zdania na temat osiedla tylko dla katolików są podzielone.

''To bardzo dobra decyzja. Jestem głęboko wierzący i szlag mnie trafia, gdy moi obecni sąsiedzi myją okna w niedzielę lub odkurzają. Chętnie przeprowadzę się na osiedle, gdzie wszyscy będą wiedzieć, że dzień święty należy święcić'' – pisze jeden z internautów.

Psycholodzy uważają, że miejsce, w którym mieszkamy mam ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie psychiczne i fizyczne. Projekt osiedla dla katolików jest idealny dla ludzi chcących przynależeć do określonej wspólnoty, w której znajdą poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

Niektóre miejsca nam służą, inne będą powodować lęk, rozdrażnienie, a tym samym problemy z realizacją swoich potrzeb. Miejsce zamieszkania wpływa na nasz dobrostan. Może poprawić lub pogorszyć jakość naszego życia, dlatego dla wielu osób, mieszkanie na osiedlu tylko dla katolików będzie wybawieniem.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze