Trwa ładowanie...

Wczesne wstawanie dobre dla zdrowia. Lepiej być rannym ptaszkiem niż nocną sową (WIDEO)

Avatar placeholder
01.02.2019 14:53

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni tryb życia zapewnia również dobry stan psychiczny. Ważna jest optymalna dieta i dostarczanie organizmowi składników mineralnych oraz witamin. Zdrowy sen to również podstawa prawidłowego funkcjonowania.

Z tego względu ustalono szereg czynników, które mogą sprzyjać zasypianiu. Duże znaczenie ma relaks przed snem. Istotne jest także komfortowe urządzenie sypialni. Błędem utrudniającym zasypianie jest również przeglądanie telefonu. Choć w mediach społecznościowych z pozoru wciąż coś się dzieje, w rzeczywistości nie są to informacje, z którymi trzeba zapoznać się natychmiast. Uważa się, że istnieje nawet syndrom FOMO – czyli lęk przed ominięciem czegoś ważnego. To jedna z plag naszych czasów. Efektem jest bezsenność lub zbyt późne zasypianie. Problem dotyczy zarówno dorosłych, jak i młodzieży, a nawet dzieci.

Tymczasem badania nie zostawiają złudzeń. Zbyt późne zasypianie, jak i spanie zbyt krótko, może mieć katastrofalne skutki. Cierpi na tym ciało i umysł. Nowe badania wykazały zaskakujące zależności między złym snem a nawet depresją czy schizofrenią.

Zobacz WIDEO. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze