Przejdź na WP

Wczesne wstawanie dobre dla zdrowia. Lepiej być rannym ptaszkiem niż nocną sową (WIDEO)

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni tryb życia zapewnia również dobry stan psychiczny. Ważna jest optymalna dieta i dostarczanie organizmowi składników mineralnych oraz witamin. Zdrowy sen to również podstawa prawidłowego funkcjonowania.

Z tego względu ustalono szereg czynników, które mogą sprzyjać zasypianiu. Duże znaczenie ma relaks przed snem. Istotne jest także komfortowe urządzenie sypialni. Błędem utrudniającym zasypianie jest również przeglądanie telefonu. Choć w mediach społecznościowych z pozoru wciąż coś się dzieje, w rzeczywistości nie są to informacje, z którymi trzeba zapoznać się natychmiast. Uważa się, że istnieje nawet syndrom FOMO – czyli lęk przed ominięciem czegoś ważnego. To jedna z plag naszych czasów. Efektem jest bezsenność lub zbyt późne zasypianie. Problem dotyczy zarówno dorosłych, jak i młodzieży, a nawet dzieci.

Tymczasem badania nie zostawiają złudzeń. Zbyt późne zasypianie, jak i spanie zbyt krótko, może mieć katastrofalne skutki. Cierpi na tym ciało i umysł. Nowe badania wykazały zaskakujące zależności między złym snem a nawet depresją czy schizofrenią.

Zobacz WIDEO. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy