Trwa ładowanie...

Zmęczona? Nigdy więcej! - recenzja książki dr Evy Cwynar

Kobiety, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy też wykonywanego zawodu, mają podobne zmartwienia. Narzekają na problemy z wagą, stres, obniżone libido, uczucie niepokoju, brak koncentracji, problemy z zajściem w ciążę lub zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Towarzyszy im przy tym jeden z pozornie błahych, przez co bardzo często bagatelizowanych objawów – ciągłe uczucie zmęczenia. Objaw ten, najczęściej tłumaczony nadmiarem obowiązków lub wyczerpującym trybem życia, często nie jest traktowany poważnie. To błąd.

spis treści

1. Chroniczne zmęczenie pod kontrolą

Chroniczne zmęczenie to powszechna dolegliwość, która dotyka miliony kobiet na świecie. O tym, jak bardzo jest to złożony problem dowiadujemy się z książki o chwytliwym tytule „Zmęczona? Nigdy więcej!”. Okładka sugeruje, że z poradnika dowiemy się, jak w ośmiu krokach zwiększyć energię i zacząć żyć pełnią życia. Brzmi zachęcająco. Nie jest to jednak typowy podręcznik napisany przez laika. Autorką książki „Zmęczona? Nigdy więcej” jest bowiem osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w leczeniu permanentnego zmęczenia – doktor nauk medycznych Eva Cwynar, znany endokrynolog, internistka oraz specjalistka od zaburzeń metabolicznych.

Lektura poprzedzona jest przedmową Felicity Huffman – amerykańskiej aktorki kinowej i serialowej, znanej przede wszystkim z serialu „Gotowe na wszystko”. Gwiazda przyznaje, że i ją dopadło chroniczne zmęczenie, które znacznie obniżało komfort życia. Poleca tę lekturę wszystkim kobietom, dla których nieobce jest uczucie wyczerpania.

2. Jak w 8 krokach zwiększyć energię i zacząć żyć pełnią życia?

Polecamy książkę "Zmęczona? Nigdy więcej"
Polecamy książkę "Zmęczona? Nigdy więcej"

Zgodnie z zapowiedzią z okładki, na kolejnych stronach znajdujemy rozwiązania, które wspomagają walkę z chronicznym zmęczeniem. Osiem kroków, które należy wykonać, wydaje się niedługim dystansem. Tylko tyle dzieli nas od przywrócenia siły fizycznej i psychicznej oraz czerpania radości z życia. Rady, których udziela nam dr Cwynar należy stopniowo wcielać w życie. Aby zobaczyć efekty, konieczna jest zmiana dotychczasowego trybu i niektórych przyzwyczajeń. Dr Cwynar zwraca uwagę na zdrowe odżywianie, unikanie szkodliwych substancji toksycznych, zredukowanie stresu, wysypianie się, poprawienie metabolizmu, regenerację energii seksualnej, suplementację lekami ziołowymi i przede wszystkim przebadanie się. Tylko kompleksowe podejście do problemu pomoże znaleźć przyczynę ciągłego zmęczenia.

Autorka poradnika „Zmęczona? Nigdy więcej!” uświadamia kobiety, że chroniczne zmęczenie można, a nawet trzeba leczyć. Nie ogranicza się jednak do samych porad, ale również wyjaśnia, jak dane zmiany wpłyną na nasz organizm i samopoczucie. Dodatkowo, przywołuje ona historie swoich pacjentów, którzy na pewnym etapie życia zaczęli być po prostu zmęczeni, nierzadko uważając, że jest to wina wieku.

Ostatnie strony książki zawierają program energetyczny dr Evy, czyli plan żywieniowy na każdy dzień. To bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób mających problem ze znalezieniem odpowiednich przepisów. Czytelnicy otrzymują więc gotowe i sprawdzone przepisy na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, przekąskę i kolację. Dużym plusem jest również lista zakupów, która ułatwi niezdecydowanym wyjście do sklepu.

Książka „Zmęczona? Nigdy więcej!” to idealna pozycja dla każdej kobiety. Szczególnie przyda się kobietom, które chciałyby poprawić funkcjonowanie swojego organizmu oraz osobom, którym zmęczenie przyćmiewa radość życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.