Trwa ładowanie...

Zostało usunięte i umieszczone w misce. Tak wygląda bijące serce

Monika Matuszko
27.11.2018 11:22
Tak wygląda ludzkie serce, kiedy bije
Tak wygląda ludzkie serce, kiedy bije (YouTube)

Ze względu na dwie poważne choroby serca, Henry Dolan przeszedł przeszczep serca zaledwie pięć miesięcy po urodzeniu. Pomimo tego, że podczas operacji chore serce zostało umieszczone w misce, w dalszym ciągu biło. Doszło do tego, ponieważ komórki nerwowe w sercu nie są kontrolowane przez mózg.

Zobacz film: "Youtube"

Henry urodził się 12 tygodni przed planowanym porodem. Ważył zaledwie 2,38 kg i mierzył 37,5 cm. Miał wrodzoną wadę trzonu tętniczego serca oraz zarośniętą zastawkę dwudzielną. Na przeszczep czekał 16 dni.

Henry został poddany przeszczepowi serca
Henry został poddany przeszczepowi serca (dailymail.co.uk)

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza