Trwa ładowanie...

ACC Max – wskazania, dawkowanie, działanie, cena, możliwe skutki uboczne

Dopadło Cię przeziębienie? Kaszlesz? ACC Max jest łatwo dostępnym i popularnym lekiem, łagodzącym skutki przeziębienia, zwłaszcza wspomagając naturalny odruch kaszlu. ACC Max stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny z dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania. Zobacz pełny opis leku ACC Max, zalecenia do jego stosowania oraz poznaj jego możliwe skutki uboczne.

spis treści

1. ACC Max – wskazania

Wskazaniem do stosowania ACC Max są zwłaszcza przewlekłe choroby układu oddechowego, objawiające się kaszlem i wydzielaniem dużej ilości lepkiej wydzieliny z drzewa oskrzelowego. ACC Max wskazany jest do stosowania przy zapaleniu oskrzeli, zapaleniu zatok oraz rozedmie płucnej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Przeciwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na acetylocysteinę (czyli główny składnik preparatu) lub inny składnik ACC MAX np. laktozę. Inne przeciwskazania to np. choroba wrzodowa, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa.

2. ACC Max – dawkowanie

Jedna tabletka ACC Max zawiera 200 mg substancji czynnej acetylocysteiny. ACC Max powinien być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami wskazanymi w ulotce. Roztwór uzyskany po rozpuszczeniu tabletki ACC MAX w ½ szklanki wody należy wypić od razu po rozpuszczeniu. Lek ACC Max nie może być stosowany przez dzieci do lat 6.

4 zioła, które skutecznie oczyszczają płuca
4 zioła, które skutecznie oczyszczają płuca [5 zdjęć]

Każdego dnia do układu oddechowego trafia ok. 25 dag zanieczyszczeń. Jeśli pracuje on prawidłowo, unieszkodliwia

zobacz galerię

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat mogą przyjmować po jednej tabletce musującej ACC Max dwa razy dziennie natomiast dzieci powyżej 14 roku życia oraz dorośli mogą zwiększyć dawkę do trzech razy dziennie. Wszelkie wątpliwości co do stosowania leku ACC Max powinny być konsultowane z lekarzem lub farmaceutą. Na szczególną uwagę należy zwrócić w przypadku stosowania łącznego leków hamujących odruch kaszlu, ponieważ acetylocysteina jest substancją wspomagającą naturalny odruch kaszlu.

Dodatkowo substancja czynna znajdująca się w ACC Max może osłabiać działanie antybiotyków. W przypadku stosowania innych leków stosowanie leku ACC Max powinno być każdorazowo konsultowane z lekarzem. Stosowanie leku ACC Max bez zalecenia po stronie lekarza nie może trwać dłużej niż 5 dni.

3. ACC Max – działanie

ACC Max działa rozrzedzająco na wydzieliną z dróg oddechowych, łagodzi kaszel i ułatwia choremu odkrztuszanie. Znajdująca się w ACC Max substancja czynna powoduje, że wydzielina staje się rzadsza i łatwiejsza do odkrztuszenia.

4. ACC Max – cena

ACC Max zawiera 20 tabletek musujących. Jedna tabletka zawiera 200 mg acetylocysteiny. Opakowanie ACC Max to koszt rzędu 9-12 zł w zależności od apteki.

5. ACC Max – możliwe skutki uboczne

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku ACC Max są rzadkie. Producent dzieli je na takie, które mogą wystąpić niezbyt często, rzadko i bardzo rzadko. W pierwszej grupie znajduje się ból głowy, zapalenie jamy ustnej oraz szumy uszne. Rzadko natomiast występują biegunka, wymioty, zgaga czy inne problemy jelitowo-żołądkowe.

Zobacz także:

Podobnie rzadko występuje u pacjentów stosujących ACC Max reakcja alergiczna na lek czy pokrzywka. Bardzo rzadko podczas kuracji ACC Max występuję niedokrwistość lub krwotok.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

ACC Max – wskazania,  dawkowanie, działanie, cena, możliwe skutki uboczne
ACC Max – wskazania, dawkowanie, działanie, cena, możliwe skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza