Trwa ładowanie...

Acidolac – produkty, skład i wskazania

Acidolac to suplementy diety, który zawiera bakterie probiotyczne oraz inne substancje wspierające pracę jelit. Niektóre wpływają także na stan uzębienia. Ponieważ produkt jest dostępny w wielu różnych formach, każdy pacjent może wybrać probiotyk dla siebie. Dlaczego i kiedy warto po nie sięgać?

spis treści

1. Co to jest Acidolac?

Acidolac to suplementy diety zawierające dobroczynne bakterie oraz inne cenne składniki. Preparaty mają różną zawartość i postać. To krople doustne, saszetki, kapsułki i tabletki. Mogą je stosować osoby w różnym wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli. To:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

 • Acidolac baby krople,
 • Acidolac Baby (saszetki),
 • Entero Acidolac (saszetki, kapsułki),
 • Acidolac Junior (tabletki misie),
 • Acidolac Dentifix Kids (tabletki do ssania),
 • Acidolac caps (kapsułki).

Kiedy brać probiotyk?

Probiotyki dla dzieci i osób starszych przyjmuje się w celu przywrócenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Stosuje się je zarówno w trakcie antybiotykoterapii, jak i po leczeniu antybiotykiem, przez 2-3 tygodnie, by uzupełnić mikrobiotę jelitową.

Warto po nie sięgać także w podróży związanej ze zmianą strefy klimatycznej. Wówczas w obrębie przewodu pokarmowego dochodzi do zmian w składzie mikroflory.

2. Acidolac baby krople

Acidolac baby krople to preparat dla noworodków, niemowląt oraz dzieci. Zawiera jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG ATCC53103 i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT (z olejukokosowego).

Zalecane spożycie wynosi 5 kropli Acidolac baby dziennie. Probiotyki dla dzieci w kroplach należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza. To ważne zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów.

3. Acidolac Baby

Niemowlętom i dzieciom można również podawać Acidolac Baby w szaszetkach, który zawiera szczep bakterii probiotycznych Bifidobacterium BB-12® i fruktooligosacharydy (FOS).

Zarówno niemowlęta i dzieci, jak i dorośli mogą zażywać od 1 do 2 saszetek Acidolac Baby dziennie. W przypadku maluchów karmionych piersią zaleca się rozpuszczenie zawartości saszetki w ściągniętym pokarmie matki, wodzie lub mleku modyfikowanym. W pacjentów starszych zawartość saszetki można spożyć bezpośrednio lub jogurtem lub mlekiem.

4. Entero Acidolac

Entero Acidolac to suplement diety, który zawiera liofilizowane kultury drożdżowe probiotycznego szczepu Saccharomyces boulardii oraz fruktooligosacharydy (FOS).

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników. Dostępny jest w postaci saszetek i kapsułek. Zarówno niemowlęta i dzieci, jak i dorośli powinni spożywać od 1 do 2 saszetek dziennie.

5. Acidolac Junior misie

Dzieci powyżej 3. roku życia mogą sięgać także po Acidolac Junior. To probiotyk dla dzieci w postaci misio-tabletek o smaku białej czekolady, pomarańczy lub truskawek, które zawierają szczepy bakterii Lactobacillus acidophilus La-14TM i Bifidobacterium lactis BI-04TM, fruktooligosacharydy (FOS) oraz witaminę B6, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

To produkt bezglutenowy. Nie zawiera sacharozy. Zarówno dzieci od 3. roku życia, jak i dorośli powinni spożywać 1 tabletkę dwa razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

6. Acidolac Dentifix Kids

Acidolac Dentifix Kids to tabletki do ssania na remineralizację szkliwa. Są zalecane co codziennego, regularnego stosowania dla dzieci powyżej 3. roku życia w celu ochrony zębów.

Suplement zawiera:

 • bakterie Lactobacillus salivarius HM6 Paradens występujące naturalnie w prawidłowej mikroflorze jamy ustnej, a ich korzystne właściwości potwierdzają przeprowadzone badania naukowe1-5,
 • ksylitol, który pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów, czyli wbudowywaniu wapnia i fosforu w szkliwo zęba poprzez zmniejszenie ich demineralizacji,
 • witaminę D, która korzystnie wpływa na utrzymanie zdrowych zębów i prawidłowe wchłanianie wapnia oraz fosforu.

7. Acidolac caps

Starsze dzieci, które ukończyły 6.rok życia, mogą również stosować Acidolac caps, dostępne w opakowaniach po 10 lub 20 kapsułek. Preparat zawiera liofilizowane kultury bakterii kwasu mlekowego Bifidobacterium animalis ssp. lactis BIFOLAC™ 12.

Dzieci powyżej 6. roku życia i dorośli powinni stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie. Jej zawartość można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. Nie należy rozprowadzać preparatu w gorących lub mrożonych płynach lub pokarmach.

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza