Trwa ładowanie...

Aktorka Shannen Doherty walczy z rakiem w V stadium. Opowiada jak ważne jest wsparcie

Rok temu Shannen Doherty poinformowała o nawrocie raka piersi. Choroba jest w IV stadium. Amerykańska aktorka jednak stara sjen żyć swoim dotychczasowym życiem. Jak wyznaje, siłę jej daje wsparcie bliskich osób.

spis treści

1. Nawrót raka piersi

Shannen Doherty zasłynęła w latach 90. dzięki roli w serialu "Beverly Hills 90210". W 2015 roku u aktorki zdiagnozowano raka piersi. Shannen przeszła intensywną chemioterapię, radioterapię, terapię hormonalną oraz także jednostronną mastektomię.

Zobacz film: "Shannen Doherty: "Każdy może zachorować na raka. Ta choroba nie wybiera!""
Rak był przez 3 lata w remisji
Rak był przez 3 lata w remisji (Instagram)

Niestety, badania wykonane w lutym 2021 roku wykazały, że choroba powróciła i jest w IV stadium. Oznacza to wystąpienie przerzutów poza piersi i przylegające do nich węzły chłonne. Wiadomo, że Shannen ma przerzuty do kręgosłupa.

Aktorka, która od początku nie ukrawała swojej choroby przed mediami, stara się żyć swoim dotychczasowym życiem. Dalej walczy o prawa zwierząt i stara się spędzać, jak nawiej czasu ze swoją rodziną. Ostatnio na swoim intagranie wyznała, jak ważne jest dla niej wsparcie osób bliskich. Jak mówi, została ona otoczona miłością przyjaciół i rodziny.

"Nie mogłam prosić o bardziej miłego, kochającego, współczującego, zabawnego najlepszego przyjaciela" - napisała aktorka, odnosząc się do Chrisa Cortazzo, jej bliskiego przyjaciela.

2. "Nie jestem gotowa na odejście. Mam w sobie dużo życia"

Jakiś czas temu Shannen Doherty i jej mąż Kurt Iswarienko zdecydowali się udzielić wywiad dla "Elle". Z tej rozmowy wyłania się wzruszający obraz ich małżeństwa.

Wzruszający obraz małżeństwa
Wzruszający obraz małżeństwa

"Myślę, że ludzie wyobrażają sobie osoby IV stadium raka jako kogoś, kto siedzi w szarej, szpitalnej piżamie i patrzy przez okno na łożu śmierci. Ja nie widzę pacjentki chorej na raka, kiedy patrzę na Shannen. Widzę tę samą kobietę, w której się zakochałem. Jest pełna życia, wygląda zdrowo" - powiedział Kurt o swojej żonie.

Sama Shannen również twierdzi, że ma dużo siły i nie czuję, że jej życie skończy się szybko.

"Inni postawili już na mnie krzyżyk. Nie jestem gotowa na odejście. Mam w sobie dużo życia" - wyznała w wywiadzie.

3. "Stałam się lepszym człowiekiem"

Shannen Doherty walczy z rakiem piersi od lipca 2015 roku. Aktorka swoją walkę z chorobą cały czas dokumentuje w mediach społecznościowych. Jak sama mówi, chce w ten sposób pomóc i zmotywować innych do walki o życie.

"Stałam się lepszym człowiekiem"
"Stałam się lepszym człowiekiem" (Instgram)

Należy pamiętać o tym, że ta choroba nie wybiera i każdy może zachorować. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Jak mówi aktorka, rak sprawił, że stała się lepszym człowiekiem. Choroba ujawniła każde kłamstwo w jej życiu i pokazała, na kogo w swoim otoczeniu może naprawdę liczyć.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza