Trwa ładowanie...

Choroby, na które może narażać cię twoja grupa krwi (WIDEO)

Zobacz film: "Choroby, na które może narażać cię twoja grupa krwi"

Grupy krwi 0, A, B lub AB są ściśle powiązane z naszym zdrowiem. Posiadacze określonej grupy są bardziej lub mniej narażeni na poszczególne choroby. Zobacz, na co powinieneś uważać.

Okazuje się, że istnieją zależności między grupami krwi a ryzykiem wystąpienia poszczególnych chorób. Oczywiście nie jest tak, że posiadanie konkretnej grupy krwi predestynuje do tego, że dana osoba zapadnie na konkretną chorobę, jednak warto o tym pamiętać w kontekście ewentualnej profilaktyki.

A na jakie choroby narażone są osoby z poszczególnymi grupami krwi? Okazuje się, że u osób z grupą krwi AB częściej występuje upośledzenie kognitywne i problemy z pamięcią, ale również mają one większe ryzyko zachorowania na raka żołądka. Osoby z grupą krwi A mają skłonność do takich chorób jak astma, anemia, cukrzyca oraz nowotwory, ale za to wykazują większą odporność na działanie wirusów.

Z kolei osoby z grupą krwi B częściej zapadają na zapalenie gardła, zapalenie zatok i zapalenie płuc oraz mają problemy z nadciśnieniem lub niskim ciśnieniem tętniczym.

W tym aspekcie szczęściarzami są osoby z grupą krwi 0. Wprawdzie występuje u nich większe ryzyko zachorowania na chorobę wrzodową, ale wykazują mniejsze ryzyko chorób serca i raka trzustki.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat zależności między grupami krwi a chorobami? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Pamiętajmy, że profilaktyka jest bardzo ważna i warto zwrócić szczególną uwagę na regularne badania nie tylko w tych chorobach, na które jesteśmy szczególnie narażeni z racji grupy krwi.

Jak oczyścić krew z cholesterolu?
Jak oczyścić krew z cholesterolu? [10 zdjęć]

Miażdżyca jest chorobą, na którą pracujemy sami. Jest przewlekłym procesem zapalnym dotykającym głównie...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.