Trwa ładowanie...

Czy pieprzyk na twarzy Arona to nowotwór skóry? (WIDEO)

Zobacz film: "Czy pieprzyk na twarzy to rak?"

26-letni Aron udał się do Pixie na prośbę swojej rodziny.

-Miałem na twarzy pieg, którego wygląd od sześciu lat się pogarsza. Sam bym tego nie zauważył, ale moja rodzina i dziewczyna zwrócili mi na to uwagę. Powiększył się w ciągu ostatniego miesiąca gdy dużo przebywałem na słońcu. To, co znalazłem na ten temat w sieci, zaniepokoiło mnie.

-To znaczy?

-Że to rak. Przed wakacjami był jeszcze wypukły, ale wiele się zmieniło.

-Obejrzę cię w lepszym świetle i zobaczymy. Jeśli ma się jakąś zmianę na twarzy, należy stale używać kremów z filtrem. Promienie słoneczne przenikają nawet przez grube warstwy chmur i mogą być szkodliwe. Nie lekceważ irlandzkiego słońca. Czy pieprzyk urósł?

-Tak.

-To zupełnie nie wygląda na raka skóry. Rak skóry kojarzy nam się z czerniakiem złośliwym. Szukamy wtedy kolejnych cech pieprzyków - asymetryczność. Ten ma symetryczny kształt. Drugie to granice. Wygląda jakby ktoś go narysował. Trzeci jest kolor. Podejrzane pieprzyki są wielobarwne; oraz średnica - zmiany czerniakowate mają ponad 6 milimetrów, a także bardzo szybko się zmieniają. Zmiana może zostać usunięta przez dermatologa, ale nie obawiaj się, bo to nie jest rak skóry.

-Przeraziło mnie to, co znalazłem w sieci. Teraz wiem, że nie mam czym się martwić. Cieszę się.

Redakcja poleca wideo: Sprawdź, co się dzieje w mózgu, gdy ciało szczytuje

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.