Trwa ładowanie...

Czym kierować się przy wyborze lodówki?

Funkcjonalna lodówka to najważniejsze miejsce każdej kuchni. Tylko od niej zależy, w jakich warunkach będą przechowywane produkty, z których później przygotowujemy kulinarne przysmaki. Na co zwracać uwagę przy zakupie lodówki?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

spis treści

1. Nowoczesne rozwiązania w lodówkach

Według badań rośnie zapotrzebowanie klientów na szybki dostęp do produktów często używanych. Wyszukiwanie potrzebnej żywności w lodówce nie może zajmować nam zbyt dużej ilości czasu ani być skomplikowane. Nowoczesne lodówki to nie tylko komory i niezliczona ilość półek (w tym specjalne pojemniki na sery, sosy, napoje, przekąski). To także design oraz wyszukane tworzywa, z których się je wykonuje.

Od lodówki w XXI wieku oczekuje się nie tylko energooszczędności i odpowiedniego chłodzenia, ale także kostek lodu i chłodnej, orzeźwiającej wody. Wszystko po to, aby jak najbardziej ułatwić nam codzienne obowiązki domowe i ułatwić dostęp do potrzebnych w danym momencie produktów.

Wybór najlepszej lodówki
Wybór najlepszej lodówki

W sklepach jest bardzo duży wybór lodówek, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta zarówno...

zobacz galerię

2. Dopasuj lodówkę do potrzeb

Wybierając lodówkę, musimy zastanowić się, w jakim miejscu w kuchni ją umieścimy. Wyprawę na zakupy zapoczątkujmy więc zmierzeniem miejsca, w którym lodówka będzie stała. Pamiętajmy także o tym, by przy otwartej lodówce nie trzeba było się przeciskać (np. przy wejściu do kuchni czy obok zlewozmywaka). Może warto zainwestować w lodówkę wbudowaną w meble kuchenne? To nie tylko idealne rozwiązanie dla nowoczesnych kuchni, ale także klasyka i minimalizm!

Lodówka to zakup na lata, dlatego zastanów się, jakie będzie jej przeznaczenie. Jeżeli mieszkasz tylko z partnerką i nie planujecie dzieci, nie warto kupować lodówki, która będzie zajmowała połowę powierzchni kuchni. Masz liczną rodzinę? Postaw na lodówkę z dużą ilością półek i zakamarków. Pamiętaj: im większa lodówka, tym więcej rachunków do zapłacenia!

3. Energooszczędność i hałas lodówek

Dla dobra środowiska polecamy nowoczesne lodówki o klasie energooszczędnej A++. Przy zakupie należy liczyć się z tym, że więcej zapłacimy, jednak wkład finansowy wróci się po latach. Lodówki posiadają także statystyki hałasu. Literą A oznaczona jest lodówka najcichsza, a literą N – najgłośniejsza. Pamiętajmy, że hałas, jaki wydaje lodówka może być często nie do wytrzymania przy rodzinnym śniadaniu.

4. Mrożenie i rozmrażanie lodówek

O czasach, w których pani domu stukała młotkiem w zamrażalnik, by lód odpadł, możemy zapomnieć. Lodówki posiadają teraz system No Frost lub autoodszranianie - zmrożone powietrze krąży po całej lodówce, usuwając wilgoć. Dzięki temu szron nie zostaje na produktach przechowywanych w lodówce. Nowoczesne lodówki posiadają także dwa agregaty: jeden z nich (odpowiedzialny za zamrażalnik) może być w razie potrzeby wyłączony. Energooszczędne i w zgodzie ze środowiskiem!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.