Trwa ładowanie...

Dieta dla ciężarnych z cukrzycą

Cukrzyca ciężarnych jest częstą przypadłością pojawiającą się w ciąży u 2-5% kobiet ciężarnych. Nasilenie cukrzycy jest zmienne, a częstość występowania zwiększa się wraz z wiekiem (

Zobacz film: "Cukrzyca a praca"

Pierwszym krokiem w leczeniu cukrzycy ciężarnych jest dieta, gdyż w wielu przypadków za pomocą samej diety można wyrównać poziomy glikemii. Dieta ciężarnej z cukrzycą powinna polegać na dziennym spożywaniu od 1600 do 2000 Kcal, podzielonych na trzy posiłki i dwie przekąski. 50% przyjmowanych pokarmów powinny stanowić węglowodany, głównie węglowodany złożone, co stanowi 200 g dziennie. Ponadto dieta powinna się składać ze 100 g białka oraz tłuszczy. Źródłem cukrów złożonych może być pieczywo z pełnego przemiału, np. razowe i graham, warzywa oraz kasze.

Jaką dietę powinny stosować kobiety w ciąży, które mają cukrzycę? Wypowiada się dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.