Trwa ładowanie...

Dlaczego muzułmanie nie boją się raka? Twierdzą, że umieją pokonać tę "bestię"

 Kamil S. Sikora
21.12.2021 09:31
Dlaczego muzułmanie nie boją się raka? Twierdzą, że umieją pokonać tę "bestię"
Dlaczego muzułmanie nie boją się raka? Twierdzą, że umieją pokonać tę "bestię" (123rf)

Muzułmanie nie nazywają chorób nowotworowych rakiem a bestią. I uważają, że znają sposób, by tę bestię pokonać.

spis treści

1. Głodówka na raka

Rak to choroba, która w krótkim czasie może doprowadzić do śmierci chorego. Niejednokrotnie nowotwory przez długi czas nie dają żadnych wyraźnych objawów, co powoduje, że diagnoza zostaje postawiona za późno. Wiele z nich jest też nieuleczalnych. Tymczasem muzułmanie uważają, że aby pokonać raka wystarczy ‘’odciąć go od energii, którą pobiera z pożywienia”. Wówczas ‘’bestia’’ umiera.

W tym celu muzułmanie zalecają głodówkę, która ich zdaniem powinna trwać od trzech dni do nawet miesiąca. Wówczas można pić wyłącznie wodę. A gdy przy wypróżnianiu zauważymy czarny kał, to znak, że choroba minęła. Głodówkę w profilaktyce wielu chorób, takich jak alzheimer, rak, zawał serca czy cukrzyca, polecają też naukowcy z Cancer Prevention and Research Institute of Texas.

Zobacz film: "Wysoki poziom trójglicerydów"

Dr Stephen Mack znany jest ze swoich niekonwencjonalnych metod leczenia raka. Dr Mack uważa, że kluczowe znaczenie w walce z nowotworami mają owoce jedzone na pusty żołądek. Jego zdaniem w ten sposób oczyszczamy swój organizm i uzyskujemy mnóstwo energii. Dr Mack podkreśla jednak, że owoców nie wolno jeść w towarzystwie innych produktów, gdyż wraz z nimi będą gnić i zalegać w jelitach.

W podobnym tonie wypowiada się dr Herbert Shelton, propagator medycyny alternatywnej. Wśród tych o najsilniejszym działaniu poleca: guawę, truskawki, papaje, pomarańcze, kiwi oraz jabłka. Dr Shelton uważa też, że popijanie posiłków zimną wodą może zwiększać ryzyko rozwoju raka, z kolei w profilaktyce przeciwnowotworowej będzie ciepła lub gorąca woda wypijana 20 minut przed posiłkiem.

Wielu lekarzy zaleca jednak, aby do wszystkich rewelacji dotyczących leczenia raka podchodzić z dystansem. A najlepszą profilaktyką będzie rezygnacja z palenia papierosów, picia alkoholu, zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz regularne badania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze