Trwa ładowanie...

Filtry kabinowe – niezbędne w aucie każdego alergika

 Katarzyna Krupka
05.04.2019 12:43
rodzina w aucie
rodzina w aucie (mat. Klienta)

Z roku na rok coraz więcej osób zmaga się z alergią. Dolegliwość ta jest szczególnie groźna podczas prowadzenia auta. Co zrobić, aby powietrze w samochodzie było czyste? Oto najważniejsze zasady.

1. Objawy alergii uciążliwe dla kierowców

Wiosna i lato to niezwykle ciężki czas dla alergików. To właśnie w ciepłych miesiącach stężenie pyłków w powietrzu jest największe.

Do połowy maja utrapieniem są drzewa liściaste: brzozy, dęby, buki i wierzby. Pylą również drzewa iglaste – sosny i świerki oraz trawy, pokrzywa, a nawet szczaw. Czerwiec, lipiec oraz sierpień to okres pylenia przede wszystkim traw, chwastów i zbóż. Alergicy mogą mieć problem z bylicą, babką lancetowatą, rzepakiem, lipą i czarnym bzem.

W tych miesiącach objawy alergii znacznie się nasilają. Gorsze samopoczucie, zaczerwienienie, pieczenie i łzawienie oczu, wodnisty katar, uczucie swędzenia w gardle, napady kaszlu i kichania to tylko niektóre objawy, z którymi zmagają się alergicy.

Zobacz film: "Filtry antybakteryjne, antyalergiczne, antysmogowe"

2. Jak pozbyć się alergenów w samochodzie?

Czy wiesz, że alergia jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców oraz ich pasażerów? W niewielkiej przestrzeni, oprócz alergenów, kumulują się liczne zanieczyszczenia, co sprawia, że objawy alergii mogą się nasilać.

Niewielu kierowców wie, że w momencie kichnięcia na kilka sekund tracimy kontrolę nad sytuacją na drodze. Badania wykazały, że jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze.

Z tego powodu należy odpowiednio zadbać o powietrze w aucie. Przede wszystkim powinno być czyste, ponieważ kurz to doskonały nośnik alergenów. Pamiętaj również o tym, aby preparaty stosowane do pielęgnacji auta były bezpieczne dla alergików.

3. Filtry kabinowe – przyjaciele każdego alergika

Dzięki filtrom kabinowym powietrze w samochodzie jest czyste, a ty i twoi pasażerowie możecie podróżować w komfortowych warunkach.

Warto wiedzieć, że Bosch wprowadził na rynek filtry kabinowe Bosch FILTER+ o działaniu antyalergicznym, antybakteryjnym i antysmogowym. Kluczową rolę odgrywają w nich ultracienkie mikrowłókna oraz dodatek srebra.

Filtry Bosch FILTER+ zapobiegają wnikaniu alergenów, bakterii i cząstek smogu, neutralizują nieprzyjemne zapachy, zapobiegają parowaniu szyb oraz chronią wentylator klimatyzacji. Te wszystkie właściwości znacznie zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Aby filtr spełniał swoją funkcję, należy go regularnie wymieniać. Można to zrobić przy serwisowaniu klimatyzacji. Jak często? Raz w roku lub co 15 000 kilometrów.

Dzięki temu, że filtry Bosch FILTER+ oprócz właściwości antyalergicznych mają również działanie antybakteryjne i antysmogowe, zapewniają bezpieczeństwo nie tylko alergikom. To bardzo ważny element wyposażenia samochodu, zwłaszcza gdy pasażerami są małe dzieci, których zdrowie wymaga największej troski. Dlatego filtry kabinowe warto stosować przez cały rok.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze