Giulia Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała"

W dniu 4 marca 2015 Wydawnictwo Feeria zaplanowało premierę wyjątkowego tytułu, który w Niemczech stał się absolutnym bestsellerem i sprzedał w liczbie ponad miliona egzemplarzy. To książka Giulii Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała". Portal abcZdrowie.pl objął ją swoim patronatem medialnym.

Ta niezwykła książka, autorstwa zaledwie dwudziestoczteroletniej lekarki, w przystępny, oryginalny i ciekawy sposób przybliża czytelnikom sposób funkcjonowania niedocenianego przez wielu organu - jelit i całego przewodu pokarmowego. Okazuje się, że jelita „to klucz do duszy i ciała, dający nam nieoczekiwany wgląd w głąb organizmu przez tylne drzwi”. To z zaburzoną pracą jelit często wiążą się nasze kłopoty ze zdrowiem, również psychicznym. Fascynująca opowieść, która zrewolucjonizuje podejście czytelników do jedzenia, trawienia i… wydalania!

Każdego dnia dziesiątki razy jesteśmy narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Zapadamy na raka, pokrywamy się pleśnią od środka, podgryzają nas bakterie, atakują wirusy. Jednocześnie każdego dnia wielokrotnie nasze życie zostaje cudownie ocalone. Dziwacznie mutujące komórki czy zarodniki grzybów podlegają bezwzględnej eliminacji, bakterie dostają kulkę w łeb, wirusy są siekane na kawałki. Takie dyskretne usługi świadczy nasz system odpornościowy, a ściślej mówiąc, jego bardzo zróżnicowane małe komórki. Są wśród nich eksperci od rozpoznawania obcych i zabójcy na zlecenie. Wszyscy oni ściśle ze sobą współpracują i trzeba przyznać, że robią to zaskakująco dobrze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z "Historią wewnętrzną...". Książka dostępna w klepach empik.

"Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała"
"Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała"

Książka autorstwa Giulii Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała" wydana została nakładem Wydawnictwa Feeria. Patronat medialny nad publikacją objął portal abcZdrowie.pl.

Książka młodej lekarki, na temat jednego z najważniejszych organów naszego ciała, bardzo szybko stała się bestselerem, przetłumaczonym na wiele języków. W Polsce dostępna jest w sprzedaży od 4 marca 2015 roku.

Komentarze
Artykuły Patronaty
Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja, 26.10.2013 r., Gdańsk

26 października 2013 roku w Gdańsku odbędzie się Konferencja Edukacja & Integracja. Spotkanie zacznie się o 11:00 - zainteresowanych zapraszamy do Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk (ul. Długa 46/47). Program konferencji obejmuje następujące...

Patronaty

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. na terenie Targów Lublin S.A. odbędzie się Kiermasz Zdrowie i Uroda. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i zrobić EKO zakupy. Podczas dwóch dni kiermaszu będzie możliwość skorzystania z porad dietetyków, bioenergoterapeutów,...