Trwa ładowanie...

Giulia Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała"

W dniu 4 marca 2015 Wydawnictwo Feeria zaplanowało premierę wyjątkowego tytułu, który w Niemczech stał się absolutnym bestsellerem i sprzedał w liczbie ponad miliona egzemplarzy. To książka Giulii Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała". Portal abcZdrowie.pl objął ją swoim patronatem medialnym.

Ta niezwykła książka, autorstwa zaledwie dwudziestoczteroletniej lekarki, w przystępny, oryginalny i ciekawy sposób przybliża czytelnikom sposób funkcjonowania niedocenianego przez wielu organu - jelit i całego przewodu pokarmowego. Okazuje się, że jelita „to klucz do duszy i ciała, dający nam nieoczekiwany wgląd w głąb organizmu przez tylne drzwi”. To z zaburzoną pracą jelit często wiążą się nasze kłopoty ze zdrowiem, również psychicznym. Fascynująca opowieść, która zrewolucjonizuje podejście czytelników do jedzenia, trawienia i… wydalania!

Każdego dnia dziesiątki razy jesteśmy narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Zapadamy na raka, pokrywamy się pleśnią od środka, podgryzają nas bakterie, atakują wirusy. Jednocześnie każdego dnia wielokrotnie nasze życie zostaje cudownie ocalone. Dziwacznie mutujące komórki czy zarodniki grzybów podlegają bezwzględnej eliminacji, bakterie dostają kulkę w łeb, wirusy są siekane na kawałki. Takie dyskretne usługi świadczy nasz system odpornościowy, a ściślej mówiąc, jego bardzo zróżnicowane małe komórki. Są wśród nich eksperci od rozpoznawania obcych i zabójcy na zlecenie. Wszyscy oni ściśle ze sobą współpracują i trzeba przyznać, że robią to zaskakująco dobrze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z "Historią wewnętrzną...". Książka dostępna w klepach empik.

"Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała"

"Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała"

Książka autorstwa Giulii Enders "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fancynujący organ naszego ciała" wydana została nakładem Wydawnictwa Feeria. Patronat medialny nad publikacją objął portal abcZdrowie.pl.

Książka młodej lekarki, na temat jednego z najważniejszych organów naszego ciała, bardzo szybko stała się bestselerem, przetłumaczonym na wiele języków. W Polsce dostępna jest w sprzedaży od 4 marca 2015 roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.