Trwa ładowanie...

Inna kobieta – problem w związku, zadrada, pomoc psychologa

Inna kobieta może oznaczać problemy w związku. Kiedy pojawia się inna kobieta lub sama myśl o niej relacje między dwojgiem ludzi mogą znacznie się pozmieniać. Kiedy inna kobieta oznacza zdradę? Kiedy związek można uratować?

spis treści

1. Inna kobieta – problem w związku

Nie każdy mężczyzna przyzna się, że ogląda się za innymi kobietami. Nie każdy mężczyzna wyzna, że ma inną kobietę. Ten jednak, który oznajmi swojej obecnej partnerce, że jest zainteresowany inną, może już być jedną nogą w nowym związku. Może się jednak zdarzyć tak, że inna kobieta pojawia się w chwili, gdy obecny związek przechodzi kryzys. Problemy mogą być większe lub mniejsze, ale często kryzys w małżeństwie oznacza również mniej inicjacji seksualnych.

Zobacz film: "Zdrada według Polaków"

Mężczyźni mogą szukać wrażeń, gdy w domu czegoś im brakuje. Najczęściej tym czymś jest seks, a im dłuższy staż związku tym namiętność jest mniejsza. Nie chodzi tu o miłość i uczucie między dwojgiem ludzi, ale zwykłą namiętność, pożądanie i seks.

Ochota na seks zmienia się w miarę trwania zwizku. Nie jest tak częsta jak na początku. Spadek namiętności następuje w każdym związku.

#dziejesienazywo: Zdrada w związku (WIDEO)
#dziejesienazywo: Zdrada w związku (WIDEO)

Psycholog Aleksandra Figura z Centrum probalans mówi o uczuciach, jakie pojawiają się w związku ze zdradą.

zobacz galerię

Niekiedy zmęczeni i zapracowani wieczorem po prostu mamy ochotę położyć się spać. Nie ma w tym nic złego jeżeli wciąż umiemy ze sobą rozmawiać, mamy wspólne zainteresowania i potrafimy znaleźć czas dla siebie. Kiedy jednak w codziennych obowiązkach zapominamy o drugiej osobie, na horyzoncie może pojawić się inna kobieta, która to wykorzysta.

2. Inna kobieta – zdrada

Inna kobieta może oznaczać zdradę fizyczną. Oszukane i zdradzone kobiety często przyczyny szukają w sobie. Obwiniają siebie za nieudany związek. Wyrzucają sobie, że nie wyglądają tak atrakcyjnie jak inna kobieta, która zawróciła w głowie jej partnerowi.

W kolejnym etapie poza goryczą pojawia się złość, wściekłość, nienawiść. Informacja, że partner miał inną kobietę może zaburzyć myślenie i niekiedy takie kobiety pragną zemsty. Wraz z nią pojawia się walka o dzieci, o dom, o samochód, o cokolwiek, aby tylko zaszkodzić dawnemu partnerowi i sprawić, aby cierpiał.

Nie jest to jednak rozwiązanie. Rozwiązaniem nie jest również rozmyślanie dlaczego do tego doszło, co zrobiłam lub jak on mógł. Większość kobiet często dochodzi do wniosku, że mężczyzna, który zdradził, który znalazł inną kobietę, nie był jej wart. Jest to znacznie zdrowsze myślenie, choć fakt zdrady i zniszczonego związku bardzo boli.

3. Inna kobieta – pomoc psychologa

Inna kobieta nie zawsze oznacza jednak zdradę fizyczną i rozpad związku. Niekiedy mężczyzna przyznaje się, że całował się z inną kobietą lub po prostu czuje zainteresowanie kimś innym. Jednocześnie mówi o tym otwarcie i chce ratować obecny związek.

Każdy związek ma prawo przechodzić większe i mniejsze kryzysy. Inna osoba w związku może łatwo zniszczyć relacje między dwojgiem ludzi, ale może również sprawdzić jak silne fundamenty ma dany związek.

Jeżeli inna kobieta jest tylko chwilowym obiektem westchnień i nie niszczy związku, w chwilach kryzysu możemy sięgnąć po pomoc specjalisty. Poradnie małżeńskie, pomoc psychologa to pomoc, która może rozwiązać tymczasowe trudności.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Najważniejsze jest bowiem, aby rozmawiać o problemach, ponieważ tylko wtedy można znaleźć rozwiązanie. Ważne również, aby dbać o związek nie tylko w czasie kryzysu. Dbać o związek należy przez cały czas, nie tylko wówczas, gdy pojawi się inna kobieta, która może nam go zniszczyć.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Katarzyna Bilnik-Barańska
Inna kobieta może doprowadzić do rozpadu związku
Inna kobieta może doprowadzić do rozpadu związku (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza