Trwa ładowanie...

Jak leczyć cukrzycę typu 2?

Cukrzyca typu 2 pojawia się w 90% przypadków wszystkich zachorowań na cukrzycę. Zazwyczaj ujawnia się w dojrzałym wieku, niestety coraz częściej występuje u młodych osób, które są obciążone genetycznie skłonnościami do tej choroby lub tzw. czynnikami ryzyka cukrzycy. Cukrzyca typu 2 atakuje szczególnie osoby otyłe. Choroba niesie ze sobą ryzyko wystąpienia innych chorób. W komórkach wzrasta poziom cukru i jeśli utrzymuje się dość długo, to uszkadza naczynia krwionośne, w oku, nerkach, sercu, mózgu i nerwach. Początkowe objawy cukrzycy są raczej niezauważalne, pacjent nie jest świadomy swojej choroby. Początkowe leczenie cukrzycy polegało przede wszystkim na dążeniu do obniżenia stężenia cukru we krwi. Ostatnio pojawiła się nowa metoda leczenia cukrzycy typu 2 – połączenie odpowiedniej diety z ćwiczeniami fizycznymi. Tyle się mówi o tym, że sport to zdrowie, a osoby prawidłowo odżywiające się żyją dłużej. Jednak czy z naukowego punktu widzenia sport i dieta mogą wyleczyć chorobę? Czy cukrzyca typu 2 cofa się, jeśli nastąpi zmiana diety, przyrost wysiłku i normalizacja masy ciała? Na te pytania odpowiada nasz ekspert – prof. dr hab. Jan Tatoń, diabetolog.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza