Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Jak poradzić sobie ze stresem przed egzaminem? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak zwalczyć stres?"

Czas egzaminów bywa bardzo stresujący. Zwłaszcza gdy do nauki zabrałeś się dosyć późno. Ale stres potrafi też dopaść nawet tych najlepiej przygotowanych. Warto wiedzieć, jak w skuteczny i bezpieczny sposób się go pozbyć. Poznaj 5 prostych sposobów, które pomogą ci poradzić sobie z problemem.

Ucząc się do egzaminu, warto zrobić sobie przerwę na ćwiczenia fizyczne. Aktywność zwiększy poziom energii i wydajność oraz usprawni krążenie krwi. Może mieć to ogromny wpływ na pozytywną kondycję naszego mózgu. Warto jednocześnie pamiętać, by przerwa na aktywność fizyczną nie powinna trwać dłużej niż 30 minut.

Wiele osób przed egzaminem zaniedbuje sen. Jest to widoczne szczególnie ostatniej nocy, gdy chcą utrwalić sobie jak najwięcej wiedzy. Jednak odpowiedni sen jest bardzo dobrze a zarywanie nocy tuż przed egzaminem może mieć skutek odwrotny do zamierzonego. Brak snu spowalnia metabolizm, powoduje dyskomfort oraz drażliwość. Odpowiednia ilość snu z kolei wspomaga pamięć, a także wpływa na ogólne samopoczucie.

Szczególnie dużą uwagę należy zwrócić również na to, co jemy i pijemy. Regularne spożywanie posiłków pomaga utrzymać równowagę składników odżywczych w organizmie. Pomaga również zachować energię i wspomaga prawidłową pracę mózgu. Z kolei odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiegnie zmęczeniu. Warto pamiętać, że niedobór wody w organizmie może znacząco wpłynąć na produktywność.

Równie ważne jest odpowiednie nastawienie. Pozytywne podejście zadziała przed egzaminem znacznie lepiej niż panika czy zwiększony poziom stresu.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat technik, które pomogą poradzić sobie ze stresem przed egzaminem, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Zobacz również:

Pomóż nam w stworzeniu infografiki dot. opieki nad dzieckiem

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza