Trwa ładowanie...

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży?"

Toksoplazmoza w ciąży stanowi ogromne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że zagrożeniem jest nie tylko bezpośredni kontakt ze zwierzętami, ale też jedzenie np. niedosmażonego mięsa. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej.

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? Toksoplazmoza to choroba odzwierzęca, która może doprowadzić do poważnych wad wrodzonych płodu.

Aby jej zapobiec należy unikać kontaktu z odchodami kota. Po kontakcie ze zwierzętami trzeba umyć ręce. Ciężarna nie powinna próbować surowego mięsa.

Zawsze należy dokładnie myć warzywa i owoce. Po przygotowaniu mięs, warzyw i owoców powinno się dokładnie umyć akcesoria kuchenne. Żywność należy chronić przed owadami. Wskazane jest zakładanie rękawic gumowych do prac w ogrodzie.

Codziennie czynności mogą narazić kobietę w ciaży na niebezpieczeństwo i zagrozić zdrowiu nienarodzonego dziecka. Należy w tym czasie zwracać szczególną uwagę na podejmowane czynności i stosować się do zasad, dzięki którym możliwe jest uniknięcie chorób odzwierzęcych.

Nie wolno bagatelizować toksoplazmozy, ponieważ jest to bardzo niebezpieczna choroba.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.