Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Rak jelita

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży?"

Toksoplazmoza w ciąży stanowi ogromne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że zagrożeniem jest nie tylko bezpośredni kontakt ze zwierzętami, ale też jedzenie np. niedosmażonego mięsa. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej.

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? Toksoplazmoza to choroba odzwierzęca, która może doprowadzić do poważnych wad wrodzonych płodu.

Aby jej zapobiec należy unikać kontaktu z odchodami kota. Po kontakcie ze zwierzętami trzeba umyć ręce. Ciężarna nie powinna próbować surowego mięsa.

Zawsze należy dokładnie myć warzywa i owoce. Po przygotowaniu mięs, warzyw i owoców powinno się dokładnie umyć akcesoria kuchenne. Żywność należy chronić przed owadami. Wskazane jest zakładanie rękawic gumowych do prac w ogrodzie.

Codziennie czynności mogą narazić kobietę w ciaży na niebezpieczeństwo i zagrozić zdrowiu nienarodzonego dziecka. Należy w tym czasie zwracać szczególną uwagę na podejmowane czynności i stosować się do zasad, dzięki którym możliwe jest uniknięcie chorób odzwierzęcych.

Nie wolno bagatelizować toksoplazmozy, ponieważ jest to bardzo niebezpieczna choroba.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

    Pomocni lekarze

    Szukaj innego lekarza