Trwa ładowanie...

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży?"

Toksoplazmoza w ciąży stanowi ogromne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że zagrożeniem jest nie tylko bezpośredni kontakt ze zwierzętami, ale też jedzenie np. niedosmażonego mięsa. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej.

Jak uniknąć zarażenia toksoplazmozą w ciąży? Toksoplazmoza to choroba odzwierzęca, która może doprowadzić do poważnych wad wrodzonych płodu.

Aby jej zapobiec należy unikać kontaktu z odchodami kota. Po kontakcie ze zwierzętami trzeba umyć ręce. Ciężarna nie powinna próbować surowego mięsa.

Zawsze należy dokładnie myć warzywa i owoce. Po przygotowaniu mięs, warzyw i owoców powinno się dokładnie umyć akcesoria kuchenne. Żywność należy chronić przed owadami. Wskazane jest zakładanie rękawic gumowych do prac w ogrodzie.

Codziennie czynności mogą narazić kobietę w ciaży na niebezpieczeństwo i zagrozić zdrowiu nienarodzonego dziecka. Należy w tym czasie zwracać szczególną uwagę na podejmowane czynności i stosować się do zasad, dzięki którym możliwe jest uniknięcie chorób odzwierzęcych.

Nie wolno bagatelizować toksoplazmozy, ponieważ jest to bardzo niebezpieczna choroba.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza