Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Jak wygląda życie po przeszczepie? (WIDEO)

Zobacz film: "Życie po przeszczepie"

-Jakie będą państwa działania, oprócz tego protestu, który miał miejsce w piątek w Sejmie? Jaki będzie kolejny krok? Bo manifestowaliście przed Sejmem apelując do polityków, którzy byli w środku aby coś zrobili z tą sytuacją.

-Obecna lista leków refundowanych obowiązuje od 1 maja. Teraz oczekujemy na kolejną, która zostanie ujawniona za kilka dni i zobaczymy jakie niespodzianki nam ministerstwo zechce przygotować. Liczymy na to, że nie będzie żadnego zaskoczenia i tak po cichu liczymy też na obniżenie cen leków, które podrożały 1,5 miesiąca temu.

-A jak ministerstwo reaguje na te apele? Czy przed ujawnieniem listy leków refundowanych, tej nowej listy, toczyły się jakieś rozmowy między państwa organizacją a ministerstwem? Były jakikolwiek sygnały, że wasze leki podrożeją?

-Nie, nie było żadnych sygnałów. Ministerstwo wprowadziło to z zaskoczenia, nie informując nikogo. Wszyscy zrobili wielkie oczy widząc ceny leków po 1 maja. Także nie było żadnych konsultacji i w tej chwili też właściwie ich niema.

-Co się stanie jeżeli na kolejnej liście leków refundowanych nie będzie obniżki dla tych leków?

-Zorganizujemy kolejny protest w Warszawie, prawdopodobnie znowu przed Sejmem i w środku w Sejmie. Tylko że w tej chwili już troszeczkę przyjmiemy ostrzejsze metody, nie będziemy tacy grzeczni jak 12 maja.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza