Trwa ładowanie...

Jak zorganizować szafę w 45 minut?

Sezon przedświąteczny w pełni. Zanim jednak zaczniesz lepić uszka i smażyć karpia, warto zadbać, aby twój dom także był odpowiednio przygotowany na ten niezwykły czas. To, co musisz na pewno zrobić, to posprzątać. Okres przedświąteczny jest dobrą okazją do generalnych porządków. Warto zadbać o reorganizację i porządek swojej szafy, tylko jak znaleźć na to czas? Mamy na to receptę i podpowiadamy, jak zorganizować szafę w 45 minut.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Wyciągnij wszystkie puste wieszaki

Z jakiegoś powodu zalegają one w naszych szafach. Odbieramy ubrania z pralni lub robimy remanent i wyrzucamy stare ciuchy, a wieszaki nadal pozostają nawet w najgłębszych otchłaniach naszej garderoby. Pogrupujmy je i umieśćmy z lewej lub prawej strony szafy – w zależności od tego, którą ręką lepiej operujemy. Postarajmy się też wymienić wszystkie druciane wieszaki z pralni chemicznych na drewniane lub w ostateczności plastikowe. Umówmy się, druciane wieszaki są nie tylko brzydkie, ale ubrania na nich też nie układają się korzystnie i często musimy je prasować dwa razy.

2. Pogrupuj spodnie, spódnice i sukienki

Nie warto grupować ubrań według ich koloru, lepiej zadbać o segregację ze względu na rodzaj ubrania. Spodnie do spodni, bluzki do bluzek, a sukienki do sukienek. Ułatwi ci to poranny wybór stylizacji. Będziesz wiedziała, gdzie leżą spodnie, a gdzie wiszą koszule, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na poranną kawę.

3. Podziel ubrania ze względu na pory roku

Jeśli wiesz, że nie będziesz w czymś chodziła przez najbliższe miesiące, to warto pozbyć się tych ubrań z szafy. W lecie schowaj wełniane sukienki, swetry i płaszcze, a w zimie szorty i topy. Warto zaopatrzyć się w plastikowe pudełka lub worki próżniowe, z których za pomocą odkurzacza wysysa się powietrze. Pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i wrzucenie ubrań na dno szafy.

4. Przeorganizuj akcesoria

Przenieś akcesoria, których używasz najczęściej, do miejsc łatwo dostępnych. Strefa, z której najłatwiej będzie ci po nie sięgać to wysokość między twoimi kolanami a ramionami. Inne akcesoria, po które sięgasz rzadziej, przełóż na dno szafy lub przesuń je w jej głąb.

5. Wybierz odpowiedni moment

Czyli taki, z którego spokojnie wygospodarujesz te 45 minut na urządzenie szafy. Pamiętaj, że każde odrywanie się od tej czynności sprawi, że porządki zajmą ci zdecydowanie więcej czasu niż zazwyczaj. Jeśli twoja szafa potrzebuje jedynie odświeżenia, to nie wdawaj się w szczegóły. Nie analizuj każdej rzeczy i nie przekładaj każdej pary butów. W przeciwnym razie zajmie ci to zdecydowanie więcej czasu.

Czy nie zdarzyło ci się kiedyś, że zaczęłaś robić porządki w szafie, myśląc, że zajmie to godzinę, a po trzech nadal siedziałaś na podłodze i układałaś swoje ubrania? Tak myślałam. Dlatego planując pełną reorganizację szafy, postaw na weekend. Wtedy będziesz miała dużo czasu, którego nie będzie ci szkoda poświęcić na porządki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.