Trwa ładowanie...

Koronawirus u psa. Posobkiewicz o możliwości zakażenia czworonogów (WIDEO)

 Maria Krasicka
12.11.2020 20:09

Potwierdzono przypadek zakażenia SARS-CoV-2 u psa. Czy ta informacja może być niepokojące dla ludzi? Czy zwierzęta mogą przenosić koronawirusa lub samodzielnie chorować na COVID-19? Dr Marek Posobkiewicz, były szef GIS w programie "Newsroom" mówi, czy koronawirus jest niebezpieczny dla zwierząt.

- W tym przypadku nie możemy powiedzieć, że pies był nosicielem. Przebywając w środowisku, gdzie jest duże stężenie wirusa, ten wirus mógł na nim osiąść. Jeżeli pies był bezobjawowy, to nie można wyciągać wniosku, że pies był chory - mówi Posobkiewicz.

Koronawirus odzwierzęcy świetnie się zadomowił wśród ludzi. Czy zatem możemy się obawiać o los naszych czworonogów? Czy COVID-19 zagraża zwierzętom? Dr Posobkiewicz uspokaja, argumentując swoje stanowisko małą liczbą zakażonych zwierząt na całym świecie.

- Jeśli ten wirus zmutuje i zdoła przebić barierę danego gatunku, to wtedy zajmuje się tym drugim gatunkiem. Jeżeli zwierzęta byłyby tym źródłem zarażenia, wtedy wiedzielibyśmy o tysiącach przypadków, a nie jednym - dodaje dr Marek Posobkiewicz.

ZOBACZ WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze