Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Leczenie implantologiczne systemami: Branemark, Alpha Bio, Replace, Frialit, Straumann,Camlog, 3i, Ankylos

Avatar placeholder
17.08.2021 16:41
Leczenie implantologiczne systemami: Branemark, Alpha Bio, Replace, Frialit, Straumann,Camlog, 3i, Ankylos
Leczenie implantologiczne systemami: Branemark, Alpha Bio, Replace, Frialit, Straumann,Camlog, 3i, Ankylos

Leczenie implantologiczne wydaje się obecnie najlepszą metodą uzupełniania braków uzębienia i to zarówno pojedynczych ubytków, jak i w przypadku utraty wszystkich zębów szczęki lub żuchwy. Implanty zębowe charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością i przede wszystkim świetnym efektem estetycznym.

spis treści

Dużą zaletą jest to, że przy ich zakładaniu nie ma konieczności naruszania sąsiednich zdrowych zębów. Wadą z kolei jest fakt, że nie mogą one być zakładane u osób poniżej 16 roku życia ze względu na nie w pełni rozwinięte szczęki. W chwili obecnej na rynku dostępne są różne systemy leczenia implantologicznego, np.:

 • Branemark,
 • Alpha Bio,
 • Replace,
 • Frialit,
 • Straumann,
 • Camlog,
 • 3i,
 • Ankylos.
Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Różnią się one przede wszystkim rodzajem materiału, z którego są zbudowane, kształtem i właściwościami wszczepów i wsporników, czasem trwania procesu leczenia.

1. Przebieg leczenia implantologicznego

Ogólna procedura umieszczania implantów jest jednak zawsze taka sama i można ją podzielić na kilka etapów. W pierwszym etapie w kości szczęki umieszcza się specjalne, podobne do śrubek wszczepy, wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, zabieg jest zatem bezbolesny i krótki.

Następnie rozpoczyna się etap gojenia ‒ jest to czas, w którym oczekujemy na osteointegrację wszczepu i kości wyrostka zębodołowego (jest to konieczne, aby implant był stabilny, okres oczekiwania zwykle wynosi od 3 do 6 miesięcy). Kiedy wszczep jest już gotowy, przytwierdza się do niego specjalny wspornik, na którym w kolejnym etapie będzie umieszczona korona implantu.

Warto wspomnieć, że poszczególne systemy mogą różnić się między sobą czasem oczekiwania na integrację wszczepu, w przypadku niektórych założenie korony jest możliwe niemal od razu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Chirurgiczne usuwanie zębów
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza