Leczenie implantologiczne systemami: Branemark, Alpha Bio, Replace, Frialit, Straumann,Camlog, 3i, Ankylos

Leczenie implantologiczne wydaje się obecnie najlepszą metodą uzupełniania braków uzębienia i to zarówno pojedynczych ubytków, jak i w przypadku utraty wszystkich zębów szczęki lub żuchwy. Implanty zębowe charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością i przede wszystkim świetnym efektem estetycznym.

Dużą zaletą jest to, że przy ich zakładaniu nie ma konieczności naruszania sąsiednich zdrowych zębów. Wadą z kolei jest fakt, że nie mogą one być zakładane u osób poniżej 16 roku życia ze względu na nie w pełni rozwinięte szczęki. W chwili obecnej na rynku dostępne są różne systemy leczenia implantologicznego, np.:

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

  • Branemark,
  • Alpha Bio,
  • Replace,
  • Frialit,
  • Straumann,
  • Camlog,
  • 3i,
  • Ankylos.

Różnią się one przede wszystkim rodzajem materiału, z którego są zbudowane, kształtem i właściwościami wszczepów i wsporników, czasem trwania procesu leczenia.

Przebieg leczenia implantologicznego

Ogólna procedura umieszczania implantów jest jednak zawsze taka sama i można ją podzielić na kilka etapów. W pierwszym etapie w kości szczęki umieszcza się specjalne, podobne do śrubek wszczepy, wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, zabieg jest zatem bezbolesny i krótki.

Następnie rozpoczyna się etap gojenia ‒ jest to czas, w którym oczekujemy na osteointegrację wszczepu i kości wyrostka zębodołowego (jest to konieczne, aby implant był stabilny, okres oczekiwania zwykle wynosi od 3 do 6 miesięcy). Kiedy wszczep jest już gotowy, przytwierdza się do niego specjalny wspornik, na którym w kolejnym etapie będzie umieszczona korona implantu.

Warto wspomnieć, że poszczególne systemy mogą różnić się między sobą czasem oczekiwania na integrację wszczepu, w przypadku niektórych założenie korony jest możliwe niemal od razu.

Komentarze

Zabiegi

Zabieg to czynność medyczna, której celem jest profilaktyka i diagnostyka chorób, a przede wszystkim ich skuteczne leczenie. Zakres terminu jest bardzo szeroki, ponieważ obejmuje działania o niezwykle zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności. Zabiegi medyczne dotyczą różnych dziedzin medycyny, np. chirurgii, ginekologii, alergologii czy pulmonologii. Można zatem mówić o zabiegach chirurgicznych, ginekologicznych itd. Tamponada nosa czy usunięcie migdałków to różne rodzaje zabiegów medycznych.


Zabiegiem może być dezynfekcja otarcia naskórka czy prosta iniekcja, ale jest nim także transplantacja serca czy wszczepienie implantu. Dlatego też można je przeprowadzać nie tylko w sterylnej sali operacyjnej (w warunkach aseptycznych), ale także w gabinecie zabiegowym, a nawet w domu pacjenta. Zabiegi wykonują nie tylko lekarze wszystkich specjalności, ale także osoby nie będące nimi, a należące do personelu medycznego. Każdy zabieg jest naruszeniem nietykalności osobistej pacjenta, dlatego wymaga jego zgody lub zgody jego najbliższej rodziny. Tylko w wyjątkowych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia lekarze mogą podjąć decyzję o przeprowadzeniu danego zabiegu bez woli chorego.

Szczególnym rodzajem zabiegu jest operacja, czyli akcja chirurgiczna na narządach lub tkankach pacjenta, którego celem jest uzyskanie poprawy stanu zdrowia pacjenta lub diagnostyka danej choroby. Przeprowadzają go lekarze zwani chirurgami, a ich rodzaje wzięły swe nazwy od specjalności lekarskich i wewnątrzchirurgicznych. Stąd też mamy operacje ginekologiczne, okulistyczne czy ortopedyczne.

Zabiegi

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Pomocni lekarze

Artykuły Zabiegi
Zabiegi

Przeszczep twarzy, dzięki któremu zyskał nowe życie

Przeszczep twarzy, dzięki któremu zyskał nowe życie

Wszystko to, co kochał Jego największą pasją była praca w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dawała mu ogromną satysfakcję. Nigdy nie przypuszczał, że jego największa miłość przyniesie mu ogromne cierpienie. Podczas typowej misji ratunkowej jego twarz została...

Zabiegi

Przemyślenia po marszobiegu (WIDEO)

Przemyślenia po marszobiegu (WIDEO) Odtwórz wideo

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji 24 października był obchodzony w Centrum Zdrowia Dziecka w bardzo ciekawy sposób. Zorganizowano marszobieg "Biegnij - życie czeka". Marszobiegowi towarzyszył festyn, karaoke oraz - co ciekawe - gra terenowa zorganizowana...

Zabiegi

Jak zostać dawcą organów po śmierci? (WIDEO)

Jak zostać dawcą organów po śmierci? (WIDEO) Odtwórz wideo

Stan prawny transplantologii w Polsce opiera się na "Ustawie o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów" (w skrócie nazywanej "Ustawą Transplantacyjną"). Jest ona na bieżąco dostosowywana do stanu polskiej medycyny oraz...

Zabiegi

Pół wieku polskiej transplantologii

Pół wieku polskiej transplantologii

. Nie boi się - jest uczennicą szkoły pielęgniarskiej, rzeczywistość szpitalna nie jest jej obca. Zabieg trwa 57 minut. Wystarczająco, by otworzyć nowy (...) przełom. Prof. Bross przeprowadza przeszczep nerki od żywego dawcy. Z biegiem...

Zabiegi

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO)

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO) Odtwórz wideo

Marszobieg "Biegnij - życie czeka!" był główną atrakcją obchodów Światowego Dnia Donacji i Transplantacji. Cała impreza odbywała się w specjalistycznym szpitalu pediatrycznym Centrum Zdrowia Dziecka, który jako jedyny w Polsce zajmuje się przeszczepami...

Zabiegi

Jakie narządy przeszczepia się w Polsce? (WIDEO)

Jakie narządy przeszczepia się w Polsce? (WIDEO) Odtwórz wideo

W Polsce przeszczepia się niemal wszystkie narządy możliwe do przeszczepienia i przeszczepiane na Zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych. Są to: kończyny górne, wątroba, serce, trzustka, płuca, nerki, szpik kostny, tętnice, rogówka. Nie przeszczepia...