Trwa ładowanie...

Lekarz zdradza, jak szybko zasnąć. Wystarczy 10 minut

Z techniki tej korzystali żołnierze z armii amerykańskiej już w latach 80. Prosty trik pozwala zasypiać im w mniej niż dwie minuty. Dziś znów jest popularny.

1. Sposób na szybkie zasypianie

Dr Michael Breus, założyciel The Sleep Doctor uważa, że metoda ta może sprawdzić się jedynie w przypadku osób, które są wyjątkowo sprawne fizycznie. Muszę mieć nienaganne zdrowie, ale jednocześnie cierpią z powodu objawów stresu.

Ćwiczenia oddechowe przed snem pozwolą spowolnić tętno, które przy zasypianiu powinno wynosić 60 uderzeń na minutę. Podczas nocy tętno spoczynkowe może wynosić od 60 do 80 uderzeń na minutę.

Zobacz film: "Trik na lepszy sen"

Jak to zrobić? To proste! Technika nazywana jest roboczo "4-6-7". Polega na tym, aby wdychać powietrze przez 4 sekundy. Następnie należy wstrzymać je na 6 sekund i wydychać przez 7. Dr Breus twierdzi, że zasnąć można już w ciągu 10-20 minut.

10 rzeczy, które nie pozwalają ci spać spokojnie
10 rzeczy, które nie pozwalają ci spać spokojnie [10 zdjęć]

Zbyt późne posiłki i przekąski nie pozwalają twojemu organizmowi wyciszyć się i podnoszą poziom insuliny

zobacz galerię

2. Szybkie zasypianie

Co jeszcze możesz zrobić? Staraj się kłaść do łóżka o tej samej porze (również w weekendy). W twojej sypialni powinien panować porządek. Przed położeniem się przewietrz pokój i zgaś światło. Nie pozwalaj zwierzętom domowym spać z tobą. Jesli masz trudności z zasypianiem, zrezygnuj z korzystania z elektroniki, zwłaszcza tej, która emituje niebieskie światło. Warto wypić również melisę na sen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Problemy ze snem przyczyniają się do słabej satysfakcji seksualne.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza