Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Loxon – właściwości i działanie, skład, dawkowanie, przeciwwskazania, opinie, zamienniki

Avatar placeholder
29.12.2022 10:41
Loxon – właściwości i działanie, skład, dawkowanie, przeciwwskazania, opinie, zamienniki
Loxon – właściwości i działanie, skład, dawkowanie, przeciwwskazania, opinie, zamienniki (Adobe Stock)

Wypadające włosy to problem, który dotyka nie tylko mężczyzna ale również kobiety. W dzisiejszych czasach może to być oznaka nie tylko starzenia lecz również genów i choroby. Jednakże współcześnie zapobieganie wypadaniu włosów ma wyraz estetyczny. Na rynku znajduje się wiele preparatów, które stworzono w celu zminimalizowania wypadaniu włosów. Jednym z nich jest preparat Loxon.

spis treści

1. Loxon – właściwości i działanie

Loxon to płyn do stosowania na skórę głowy, który pobudza porost włosów w przypadku łysienia zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Preparat Loxon jest wskazany do stosowania w przypadku objawów łysienia typu androgenowego czyli najczęstszego rodzaju łysienia.

Używanie Loxon jest możliwe we wczesnym oraz w zaawansowanym etapie wypadania włosów. W pierwszych 2-6 tygodniach leczeniem Loxon wypadanie włosów jest znacznie zwiększone. Wiąże się to z pobudzeniem fazy wzrostu włosa młodego w wyniku czego stare włosy wypadają. Okres wzmożonego wypadania włosów to około 2 tygodni, a po tym okresie proces wraca do stabilizacji.

Lecznicze działanie Loxon widoczne jako zahamowanie nadmiernego wypadania włosów zaobserwować można już w 2 miesiącu stosowania. Odrost nowych włosów widoczny jest natomiast po czwartym miesiącu leczenia.

Zobacz film: "Jak dbać o włosy, aby nie wypadały?"

Loxon pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn, pobudza namnażanie komórek mieszków w fazie wzrostu, odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych.

2. Loxon – skład

Skład Loxon to głownie środek o nazwie minoksydyl. Pobudza on porost włosów w łysieniu typu androgenowego. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.

Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 4 miesiącach leczenia. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym są uzależnione od systematycznego stosowania produktu i indywidualnych cech pacjenta.

Ponadto dodatkowe składniki Loxon to: glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, a także kwas cytrynowy.

3. Loxon – dawkowanie

Loxon nanosi się bezpośrednio powinno na skórę głowy. 1 ml roztworu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę. Najczęściej jest to szczyt głowy i zakola czołowe. Czynność należy powtarzać 2 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 2 ml/dobę.

Przed użyciem płynu Loxon należy przekręcić aplikator do góry o 90°, a następnie nacisnąć dozownik w celu naniesienia preparatu na skórę głowy. Jeżeli po roku stosowanie Loxon nie będzie widocznych efektów należy przerwać leczenie. Preparat Loxon nie jest przeznaczony do użytku dla osób w wieku poniżej 18 lat oraz w wieku powyżej 65 lat. Po aplikacji płynu Loxon na skórę głowy należy dokładnie umyć ręce.

4. Loxon – przeciwwskazania

Przeciwskazanie do stosowania Loxon to uczulenie na którykolwiek z jego składników. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę głowy. Nie należy go stosować na uszkodzoną skórę, która powstała w wyniku stanu zapalnego oraz na świeżo ogoloną skórę głowy.

Loxon nie należy równolegle stosować z innymi preparatami o działaniu miejscowym ponieważ mogą one zmniejszyć właściwości ochronne naskórka. Objawy stosowania preparatu Loxon mogą wystąpić w postaci: niedociśnienia tętniczego, bólu w klatce piersiowej, przyspieszonej akcji serca, omdleń, zawrotów głowy, a nawet obrzęku kończyn.

W przypadku trwałego zaczerwienienia skóry głowy lub podrażnienia, należy przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem. Preparat Loxon zawiera alkohol, który może działać drażniąco na błony śluzowe oraz oczy. W przypadku przedostania się preparatu do oczu należy dokładnie przemyć je wodą.

5. Loxon – opinie

Opinie o Loxon są skrajne. Jedni go zachwalają za skuteczność działania, inni narzekają że działa zbyt wolno. Ci ostatni twierdzą równie często, że włosy zaczęły im wypadać mocniej. Ponadto pojawił się łupież oraz świąd.

Jednak przeważają pozytywne opinie na temat skuteczności Loxon. Na efekty należy poczekać, jednak lek hamuje wypadanie włosów, a po pewnym czasie zauważalny jest odrost nowych.

6. Loxon – zamienniki

Zamienniki Loxon znajdziemy w każdej aptece najbardziej popularne z nich to: tabletki Profolan, Piloxidil, Dermena Hair Care czy

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze