Przejdź na WP

Łóżka nefrytowe

Łóżka nefrytowe zapewniają doskonałą terapię zdrowotną. Podstawą ich działania są kamienie nefrytowe, których uzdrawiającą moc wykorzystuje medycyna Dalekiego Wschodu. Nefrytowe łóżka masujące są stosowane w szpitalach, sanatoriach, gabinetach rehabilitacji, klubach fitness, klubach sportowych, ośrodkach spa, a także w domach prywatnych. Korzystanie z łóżek nefrytowych zwiększa odporność organizmu, przyspiesza jego regenerację i pomaga mu zachować równowagę biologiczną.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Nefryt i jego właściwości

Łóżka nefrytowe bazują na właściwościach nefrytu. Minerał powstał w wyniku procesów metasomatycznych oraz związanych z techniką uskokową i oddziaływaniem ciśnień kierunkowych. Nefryt jest właściwie monominerałem, w którego skład wchodzą amfibolie wapniowo-żelazowo-magnezowe. Jego kolor może być różny, od barwy białej po ciemnozieloną. Z greckiego „nephros” oznacza nerkę. Starożytni byli przekonani, że nefryt leczy schorzenia nerek.

Nefryt służy do produkcji rolek masujących projektora wewnętrznego i półkul projektora ręcznego. W jego skład wchodzi wiele mikroelementów, na przykład cynk, selen, magnez, mangan, miedź. Powyższe pierwiastki dostarczone do organizmu pomagają zachować równowagę w funkcjonowaniu każdego narządu.

Już starożytni znali i wykorzystywali zdrowotne właściwości nefrytu. Obecnie połączono tę wiedzę z nowoczesnymi zabiegami zdrowotnymi, masażami, które pomagają leczyć schorzenia kręgosłupa i układu kostnego. Nefrytowe łóżko masujące służy do masażu kręgosłupa. Jego największymi zwolennikami są ludzie starsi, którym dokuczają stawy. Korzystanie z łóżka nefrytowego pozytywnie wpływa na schorzenia powiązane.

2. Masaż na choroby kręgosłupa

Kręgosłup jest misternie wykonaną konstrukcją, umożliwiającą utrzymanie przez człowieka wyprostowanej postawy ciała. W jego skład wchodzą pojedyncze kości tworzące kręgi, a między nimi znajdują się dyski będące swoistymi amortyzatorami. Kręgosłup dzielimy na pięć zasadniczych części: szyjną, piersiową, lędźwiową, krzyżową i guziczną. Kręgosłup wzmacniają grupy mięśni i ścięgien. Ludzie starsi często skarżą się na zmniejszenie możliwości ruchowych, sztywnienie i nieprawidłowe ustawienie poszczególnych kręgów. Czasami choroby kręgosłupa uniemożliwiają poruszanie się. Dzieje się tak zwłaszcza przy dyskopatii oraz przy rwie kulszowej, kiedy to promieniujący ból kręgosłupa całkowicie paraliżuje ruchy. Konieczna wówczas jest długotrwała rehabilitacja.

Osobom cierpiącym na dyskopatię zaleca się korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych oraz technik masażu. Jakość życia osób cierpiących na choroby kręgosłupa może ulec poprawie, jeśli będą korzystały z łóżek masujących. Wiadomo już od dawna, że masaż pozytywnie wpływa na organizm ludzki. Dzięki delikatnemu rozciąganiu kręgosłupa we wnętrzu krążków międzykręgowych zostaje obniżone ciśnienie. Łóżko masujące rozluźnia mięśnie i ścięgna okołokręgosłupowe oraz przyczynia się do prawidłowego nastawienia kręgów. Masaż wzmacnia mięśnie grzbietu i pozwala zachować większą sprawność ruchową.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy